Angle down Atgal

Nesibūriuoti, laikytis atstumo, apsipirkinėti po vieną – įspės savivaldybės pareigūnas per garsiakalbį

Draudžiama parkuose, gatvėse ir kitose viešose erdvėse būti daugiau nei po du asmenis. Būtina laikytis 2 metrų atstumo vienam nuo kito. Į parduotuvę eiti po vieną ir ne be reikalo. Bet, deja, ne visi šių ir kitų karantino draudimų ir prašymų paiso. Sunku patikėti, bet gal dar yra žmonių, kurių šių dienų aktualiausia informacija nepasiekia. Tad šiandienKėdainiuose pradėjo patruliuoti savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus automobilis su garsiakalbiu.

Pagal grafiką automobilis važiuoja miesto gatvėmis ir sustoja įvairiose miesto vietose, ypač ten, kur buriuojasi keli žmonės. Toks būdas buvo pasirinktas norint dar geriau informuoti gyventojus apie koronaviruso grėsmes ir piliečių atsakomybę už jo nesilaikymą bei pažeidimus. Pranešimą įgarsino Kėdainių kultūros centro darbuotojai.

Perspėjimų sulaukia ir tie, kurie nesilaiko vieni nuo kitų saugaus atstumo ar kitaip pažeidžia viešąją tvarką ar karantino reikalavimus.

Šios priemonės prireikė todėl, kad informacija labai greitai keičiasi, be to, pastebėta, kad ne visi gyventojai jos paiso: ypač vengia suprasti karantino taisykles kai kurie asmenys grįžę iš užsienio ir paaugliai, o ir ne visus senjorus dar pasiekia informacija. Tai, kas buvo leidžiama dar prieš dieną – dabar gali būti jau draudžiama. Pavyzdžiui, parkuose, gatvėse ir kitose viešose erdvėse nebegalima būti daugiau nei po du asmenis. Apsipirkinėti parduotuvėje galima tik vienam žmogui.

Kiek vėliau savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnas automobiliu su garsiakalbiu vyks drausminti gyventojų ir į kaimiškas seniūnijas, kur yra pamėgtos žmonių susibūrimo vietos.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnas turi teisę skirti administracines baudas nepaklūstantiems reikalavimams.

Tikimasi, kad žmonės atkreips dėmesį į gautus perspėjimus ir nesibūriuos. Juk pagrindinė priemonė išvengti užsikrėtimo virusu yra neturėti kontaktų su sergančiu ar užsikrėtusiu. O kad esi užsikrėtęs, gali ir ilgai nežinoti. Kartais būna, kad net visai nėra ligos pasireiškimo, bet užkratas nešiojamas ir platinamas.

Yra savivaldybių, kuriose žaidimų ar sporto aikštelės yra aptvertos, bet gi sunkoka būtų aptverti Vytauto ar kitus parkus bei aikštynus, tad nutarta prie jų statyti stendus su įspėjančiu tekstu. Tokios įspėjančios lentelės bus įrengtos artimiausiu metu.

Jūsų prašome: jei pastebite karantino tvarkos pažeidimus arba netinkamą žmonių elgesį, skambinkite 112.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite