Angle down Atgal

Nerijus Cesiulis: „Turime vieną ypatingai sudėtingą atvejį“

Trečiadienio vakarą paskelbta, jog koronavirusas patvirtintas dar dviems alytiškiams. Vos pradėjusiame veikti miesto mobiliajame patikros punkte buvo patikrinta 30 žmonių, 4-iems iš jų patvirtintas COVID-19, du iš jų – alytiškiai.

Ketvirtadienį Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pasidalino papildoma informacija apie užsikrėtusiuosius. Anot jo, vienas atvejis yra ypač sudėtingas:

„Žinau, kad visi nerimu laukiate žinių. Puikiai jus suprantu. Ką tik gavau informacijos apie 4 vyrus, kuriems vakar buvo patvirtintas COVID-19.

Kaip ir sakiau, du žmonės yra ne alytiškiai. Jie atvyko pasitikrinti iš Vilniaus. Vienas sužinojo, kad kontaktavo su sergančiuoju, todėl atvyko išsitirti ir izoliuotis Dzūkijoje. Čia turi sodybą. Žmogus atsakingas ir sąžiningai izoliavosi, atsiskyrė nuo šeimos. Kitas asmuo taip pat vilnietis. Grįžo iš užsienio, pareigingai izoliavosi, atvyko į Alytaus punktą pasitikrinti, nes mūsų mieste turi būstą saugiai izoliuotis.

Alytiškis, laimė, taip pat atsakingas pilietis. Niekur nesilankė, su šeima buvo namuose. Visi patikino niekur nėję iš namų. Šeimos nariai taip pat turės pasitikrinti.

Ir turime vieną ypatingai sudėtingą atvejį.

Koronavirusu užsikrėtęs alytiškis nebuvo užsienyje, nekontaktavo su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Lankėsi parduotuvėje, autoservise, kitur. Staiga pasijuto blogai. Simptomai atitiko. Pagal amžių jis patenka į rizikos grupę, todėl jam buvo atliktas tyrimas.

Ir čia ne mažiausia bėda.

Kai vyras pasijuto blogai ir dar nežinojo, kad serga COVID-19 – jo žmona dar dirbo. O dirba ji Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoty medike. Nuo kovo 19 d. turi nedarbingumą. Dabar ji taip pat jaučia tuos pačius simptomus. Šiandien jai atliktas tyrimas – rezultatai bus rytoj.

Abu griežtai izoliavosi nuosavame name. Jų maršrutas bus paskelbtas šiandien. Kai tik gausiu informaciją iš visuomenės sveikatos specialistų – iš karto pranešiu.

Patikėkite, puikiai suprantu Jūsų norą tiksliai žinoti, kur lankėsi pirmasis koronavirusu užsikrėtęs alytiškis. Aiškinausi, kodėl iki šiol mūsų visuomenės sveikatos specialistai nesugeba pateikti tokios informacijos.

Jie tikina, kad situacija tokia: žmogus parskrido namo, grįžo pas savo šeimą, į darbą važiavo tuo pačiu autobusu su tais pačiais kolegomis – visiems, su kuo galėjo būti kontaktas – pranešta, visi žmonės izoliuoti. Todėl pasakyti kiekvienam su tuo nesusijusiam – esą nėra reikalo.

Kadangi paskutinis atvejis – visiškai kitoks – visuomenė turi teisę žinoti. Kai tik vietų sąrašas bus sudarytas, informacija pasidalinsiu su Jumis.

Alytiškiai, jei koronos nematome – tai nereiškia, kad jos nėra.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite