Angle down Atgal

Netoli Pilvės rasti pesticidai – kas prisiims atsakomybę?

Nors pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie ekologiją, gamtos priežiūrą ir apsaugą, ne visi žmonės išmoko meilės gamtai pamokas. Etaplius.lt skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje aiškiai matosi netoli Pilvės išmesti maišai su pesticidais. Vyras klausia, kas turėtų užtikrinti, kad gamtai pavojingos atliekos būtų pašalintos?

Skaitytojas teigė, kad apie radinį dar praeitų metų gruodžio 20 dieną pranešė Bendruoju pagalbos telefonu. „Po maždaug valandos paskambinęs neprisistatęs aplinkosaugininkas iš Marijampolės žadėjo atvažiuoti tą pačią ar kurią nors kitą darbo dieną. Tačiau neatvažiavo“, –  pasakojo aplinkosaugininkų taip ir nesulaukęs vyras.

Visgi jis buvo atkaklus ir net neketino nuleisti rankų. „Skambinau ir Valstybinės augalininkystės tarnybos Marijampolės skyrių, bet pareigūnė pareiškė, kad tai aplinkosaugininkų ir policijos reikalas“, – teigė skaitytojas.

Vyras dar bandė paaiškinti, kad pesticidų gavimas ir panaudojimas yra griežtai reglamentuoti ir pagal rastus pesticidų pavadinimus gal ir galima būtų atsekti savininką,bet jo niekas nesiklausė.

Į vyro skundą sureagavo Kazlų Rūdos savivaldybė. „Gruodžio 31-osios rytą atvažiavo ekologė su seniūnu, bet maišai ir toliau guli po atviru dangumi“, – nuogąstavo vyras.

Kas atsakingas už žalą gamtai? Kas turėtų išspęsti ekologines problemas, jei institucijos šio darbo nesiima? 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite