Angle down Atgal

Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui

Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.

Statute buvo siūloma nustatyti, kad tokį sprendimą galėtų priimti parlamento valdyba, o Seimo posėdis galėjo būti organizuojamas taip, kad Seimo nariai galėtų dalyvauti diskusijoje visais svarstomais klausimais, žodžiu ir raštu pateikti pasiūlymus, pastabas, pataisas; klausti pranešėjus ir papildomus pranešėjus; daryti pareiškimus, sakyti replikas, kalbėti dėl balsavimo motyvų, teikti pasiūlymus dėl posėdžio vedimo tvarkos nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis, užtikrinant Seimo nario tapatybės nustatymą. Balsavimai dėl sprendimų visais šiais klausimais priėmimo būtų vykę po to.

Seimo nariai nepritarė nė vienam iš projekto Nr. XIVP-25(2) straipsnių.

Už pirmą projekto straipsnį balsavo 70, prieš buvo vienas, susilaikė 25 Seimo nariai. Už antrą straipsnį buvo 58, prieš – 8, susilaikė 16 parlamentarų.

Statuto 262 straipsnyje įtvirtinta Seimo statuto keitimo tvarka. Jame nustatyta, kad Seimo statutas bei atskiri jo straipsniai gali būti naikinami, papildomi arba keičiami didesne kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite