Angle down Atgal

Nepriklausiusias pašalpas gavusi moteris keliaus į kalėjimą

59-erių Diana Young tikėjosi, kad nekaltu melu apgaus sistemą ir savo kišenę papildys nemažomis pašalpų išmokomis. Paaiškėjo, kad taip moteris susišlavė net 30 tūkstančių svarų, kol galiausiai atsidūrė teisiamųjų suole.

Trijų vaikų mama keturis metus ir aštuonis mėnesius tvirtino, kad yra vieniša ir pateikė paraišką darbo užmokesčio pašalpai gauti (employment support allowance – aut.). Ji teigė, kad gyvena su vyru, su kuriuo nepalaiko jokių ryšių, jis, esą, tik bendranuomininkas būsto, kad būtų lengviau gyventi. Kol staiga paaiškėjo, kad juodu sieja dar ir kokie romantiški ryšiai.

Taip sukčiavusios poros kišenę per beveik penkerius metus papildė nei daug, nei mažai – 28 661 svaras.

Sakoma, kad nuo žioplumo vaistų nėra. Būtent taip nutiko ir dar labiau pasipelnyti panorusiai porai. Moteris pateikė prašymą dėl dar vienos pašalpos – joint tax credit, kur nurodė, kad su minėtuoju vyru jie yra pora. Tada yla ir išlindo iš maišo.

Diana Young į teisėsaugos akiratį pakliuvo dar praėjusių metų pabaigoje, kur niekaip negalėjo paaiškinti, kodėl ji visą laiką melavo.

Teisėjas Davidas Trembergas teismo posėdyje kėlė klausimą, ar moteris už tokio mąsto sukčiavimą turėtų būti siunčiama į įkalinimo įstaigą.

„Žinote, jūs įkliuvote čia todėl, kad pati apsižioplinote. Jei visa tai nebūtų išlindę į dienos šviesą, tikėtina, jūs ir toliau sukčiautumėte, kad iš valstybės gautumėte jums ne visai priklausančias išmokas. Dėkui Dievui, kad visą skolą pradėjote grąžinti atgal, tačiau grąžinti visai sumai prireiks ilgų ilgų metų.

Anksčiau nesate buvusi bausta, jūsų fizinė sveikatos būklė išties prasta, kaip matau dokumentuose“, - kalbėjo teisėjas.

Moteriai paskirta bausmė – ganėtinai juokinga. Ji nuteista 22 savaitėms nelaisvės, bausmę atidedant 12 mėnesių. Jai taip pat paskirtas namų areštas.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite