Angle down Atgal

Nepasidalinate kiemu su kaimynu? Metas nubrėžti ribas!

Jeigu nepasidalinate kiemo ribomis su kaimynais, norite pirkti ar parduoti žemės sklypą, tiksliai žinoti savo nuosavybės ribas arba įteisinti senas ar naujas statybas – Alytuje veikianti ir visus geodezijos bei žemėtvarkos darbus atliekanti įmonė „Geodėja“ yra pasiruošusi padėti.

Kaip teigia „Geodėja“ direktorius Aurimas Bernatavičius, įmonės prioritetas yra „spręsti kliento problemas ir padėti pasiekti tikslus, o ne tiesiog atlikti matavimus.“ Anot jo, profesionalus ir kompetentingas įmonės kolektyvas visada gilinasi į klientų poreikius ir ieško geriausių sprendimų, o atlikdami matavimus siekia užtikrinti aiškias ir nekintančias ribas, kas klientui garantuotų ramybę ateityje.

Geodeziniai matavimai daug kam gali kelti neaiškumų, kaip teigia Aurimas Bernatavičius, tai tėra tikslus suformuotų žemės sklypų plotų nustatymas, žemės sklypo plano ir kitų kadastro duomenų parengimas. Atliekant matavimus, nustatomos žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės, matuojami žemės sklype esantys statiniai ir įrenginiai, plane pažymimi objektai ir teritorijos, kurioms nustatytos specialios naudojimo sąlygos.

„Geodėja“ vadovas pažymi, kad geodeziniai matavimai atliekami naudojant moderniausią šiuolaikinę geodezinių matavimų techniką - naujausius GPS imtuvus bei lazerinius tacheometrus. Taigi, jeigu kyla neaiškumų dėl žemės nuosavybės ribų, norite pakeisti žemės sklypo ribą su kaimynu, pirkti ar parduoti žemės sklypą, geodezinius matavimus įmonė „Geodėja“ atliks greitai ir kokybiškai.

Taip pat itin svarbūs yra ir žemėtvarkos projektai, t. y. teritorijų planavimo dokumentai, kuri rengiami siekiant kaimo gyvenamosiose vietovėse, neurbanizuotose teritorijose, suplanuoti žemės naudmenų sudėties pakeitimus. Kaip teigia įmonės vadovas, jeigu norite vykdyti statybas žemės ūkio paskirties žemėje ar įvesti mišką ne miškų ūkio žemėje, žemėtvarkos projektas yra būtinas.

Vykdant žemėtvarkos projektą, atliekamas sodybos vietos parinkimas, formavimas ir projektavimas. Svarbu žinoti, kad toks „ūkininko kaimo plėtros“ sodybos projektavimas galimas tik ne mažesniame nei 0,5 hektaro žemės sklype, kurio naudojimo būdas – „kiti žemės ūkio paskirties sklypai“, ne miesto teritorijoje. Taip pat šiuo „kaimo plėtros projektu“ galima suprojektuoti, miško užsodinimą „žemės ūkio“ paskirties žemėje, kurio paskirtį po užsodinimo galima pakeisti į „miškų ūkio“ paskirties.

Įmonė „Geodėja“ atlieka visus reikalingus matavimus ir projektus, siekiant atskirti nuosavybės ribas, keisti žemės naudojimo paskirtį, konsultuoja pastatų įteisinimo klausimais, rengia planus ir teikia NT ir architektūros paslaugas. Įmonė veikia ne tik Alytuje, tačiau ir Varėnoje, Druskininkuose, Marijampolėje, Prienuose, Birštone, Trakuose arba kitaip sakant Pietų Lietuvoje.

Geodėja už Jūsų idėją!

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite