Angle down Atgal

„…nepaklusniųjų lizdas“ – Rokiškyje

Rokiškio krašto muziejuje vyko dokumentinio filmo „Paberžė – nepaklusniųjų lizdas“ premjera.

Filme pasakojama apie 1863 m. sukilimą ir vieną jo vadų kunigą Antaną Mackevičių. Filmo režisierius – lenkas Tadeuszas Bistramas, prodiuseris – kunigas Rimantas Gudelis.

Simboliška, kad šio filmo premjera įvyko Rokiškio dvaro erdvėse. 1863 m. sukilimo kelias driekėsi ir per Rokiškio kraštą, savo idėja įtraukė tiek diduomenę, tiek valstiečius, tiek dvasininkiją. Rokiškio grafystės savininkai grafai Tyzenhauzai taip pat skleidė sukilimo idėjas. Tuometinei Lietuvos ir Lenkijos visuomenei šis sukilimas buvo dar vienas bandymas atsikratyti carinės Rusijos jungo.

Kaip muziejininkams pasakojo filmo kūrybinę grupę lydėjusi Lietuvos moterų katalikių sąjungos Palėvenės skyriaus pirmininkė Aldona Ramanauskienė, režisieriui T. Bistramui bei kunigui R. Gudeliui artima laisvės kovotojo, dvasininko A. Mackevičiaus asmenybė, dvasininko tarnystę pasirinkusio Paberžės parapijoje. Šioje parapijoje kunigavo ir šviesaus atminimo Algirdas Mykolas Dobrovolskis (Tėvas Stanislovas OFM Cap.) (1918–2005), apie kurio gyvenimą ir veiklą taip pat pasakojama šiame filme.

Nemaža dalis filmo sukurta su Palėvenės bendruomenės žmonių, įsikūnijusių į istorines asmenybes, pagalba. Šis filmas pristatytas moksleiviams, pedagogams, muziejininkams.

Muziejaus inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite