Angle down Atgal

Nepagražinta pavežėjų kasdienybė: klientai privėmė automobilyje ir sumušė vairuotoją

Pavežėjo profesija šiomis dienomis yra kaip niekad populiari – daugelis susigundo galimybe užsidirbti lanksčiu darbo grafiku, dirbant tiek, kiek leidžia išgalės ir jėgos. Ne vieną vairuotoją vilioja ir galimybė darbu paversti pomėgį – vairavimą ar bendravimą su žmonėmis. Tačiau jaunimo tarpe ypač populiari profesija turi ir neigiamų aspektų.

Į Lietuvą atėjus „Uber“, „Bolt“, „Yandex“ ir kitoms pavežėjų paslaugas organizuojančioms bendrovėms, visuomenėje ėmė formuotis įvaizdis, kad pavežėjo darbas yra daug fizinių ir protinių jėgų nereikalaujantis, malonus užsiėmimas, kuriuo gali užsiimti tiek jau darbą turintys, tačiau papildomai užsidirbti norintys vairuotojai, tiek visą darbo dieną negalintys dirbti studentai, tiek ir pilną darbo dieną dirbti galintys asmenys.

Dažniausiai girdima tik apie teigiamas šios profesijos puses – dirbi kiek nori ir kada nori, patogiai sėdi prie vairo ir nardai miesto gatvėmis. Tuo tarpu apie neigiamas pavežėjų darbo puses išgirsti tenka retai, o tokių išties yra – nesutarimai su darbdaviais, išlaidos transporto priemonėms, tačiau daugiausia problemų sukelia konfliktiški ar net agresyvūs keleiviai.

Kokia neromantiška gali būti pavežėjų darbo kasdienybė, parodo neseniai Vilniaus miesto apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla – neblaivūs vilniečiai privėmė juos vežusio pavežėjo automobilyje, o šiam pareikalavus susimokėti už būsimas valymo išlaidas vairuotoją sumušė.

Nelinksma kelionė

Į teismą du vyrus atvedusi istorija prasidėjo 2019 m. liepos 14 d., kai paryčiais, apie 4 val., išgėrusių vyrų kompanija Vilniuje susistabdė pavežėjo automobilį ir paprašė juos pavežti, tačiau kelionės metu pridergė automobilio salone, o kelionės pabaigoje trys keleiviai sumušė vairuotoją, sudavė jam mažiausiai 10 smūgių.

Ikiteisminio tyrimo metu vieno iš šių užpuolikų taip ir nepavyko nustatyti, tačiau policija greitai sučiupo du kitus – kaltinimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo buvo pateikti Dariui Bauboniui ir Egidijui Bogužui, prieš tai kartą teistam dėl panašiai kvalifikuoto nusikaltimo.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti vyrai savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad dėl visko buvo kaltas alkoholis, kurio buvo suvartota per daug. Anot vilniečių, mieste jie susitiko su nepažįstamų vyrų kompanija, su kuriais vėliau sėdo į taksi automobilį, tačiau vienas iš nepažįstamų keleivių gale išliejo savo skrandžio turinį, todėl ir kilo konfliktas, pasibaigęs vairuotojo sumušimu.

Pats individualia veikla užsiimantis vairuotojas ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad nemaloni istorija prasidėjo tuomet, kai trys vyrai mieste paprašė juos nuvežti nurodytu adresu., į T. Ševčenkos gatvę. Visi trys atrodė girti, kalbėjo nerišliai ir elgėsi nekoordinuotai, todėl vairuotojas keleivius iš karto perspėjo – jei kuris nors privems automobilyje, turės sumokėti 50 eurų už valymą.

Nors keleiviai buvo perspėti, bevažiuojant vieną iš trijulės supykino, todėl šis privėmė automobilio gale. Atvažiavus nurodytu adresu, vairuotojas pareikalavo sumokėti ne tik už pačią kelionę, bet ir už automobilio valymą, tačiau keleiviai ėmė tyčiotis, pasiūlė vietoje 50 eurų duoti vos 5 eurus, reikalavo parodyti, kur rašoma, kad automobilio valymas kainuotų 50 eurų.

Galiausiai sumokėti nenorėję girtuokliai išlipo, tačiau vairuotojas taip pat išlipo – nenorėjo taip lengvai paleisti nuostolių pridariusių keleivių, pagrasino, kad kvies policiją. Išgirdę, kad kvepia nemalonumais, neblaivūs vyrai pasidarė agresyvūs – užpuolė pavežėją, pargriovė ir ėmė mušti.

Nukentėjęs vairuotojas teigė, kad užsidengęs saugojo galvą, gavo mažiausiai 20 smūgių. Jį sumušusi trijulė tuomet bėgte spruko iš įvykio vietos, o pavežėjas iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai greitai surado du smurtautojus gretimoje gatvėje – kartu važiavęs nukentėjusysis atpažino savo skriaudėjus.

Brangios pramogos

Toks pasivažinėjimas D. Bauboniui ir E. Bogužui atsiėjo labai brangiai – nors iš pradžių vyrai savo kaltę neigė, prispausti įkalčių prisipažino ir sutiko atlyginti padarytą žalą. Sumuštas vairuotojas dar ikiteisminio tyrimo metu pareiškė 2 tūkst. eurų ieškinį, tačiau vėliau teismui pateikė dokumentus, kad su jį užpuolusiais vyrais susitaikė, o šie atlygino padarytą žalą.

Bylos metu paaiškėjo, kad tai – dar ne visos vyrų išlaidos; sąskaitą apmokėti paprašė ir Valstybinė ligonių kasa, iš kurios už sumušto vairuotojo gydymą buvo sumokėta kiek daugiau nei 61 euras.

Nors teko gerokai patuštinti kišenes, nuo teismo paskirtos bausmės abu teisiamieji išsisuko – kadangi kaltę pripažino, įsipareigojo atlyginti padarytą žalą, teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis atleido juos nuo baudžiamosios atsakomybės.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite