Angle down Atgal

Nenori iš miestelio „išleisti“ Jurijaus Gagarino

Praėjus beveik trims dešimtmečiams po apklausos, Pušaloto miestelio ir jame esančios Jurijaus Gagarino gatvės gyventojų nuomonė nesikeičia: pirmojo pasaulyje kosmonauto vardu pavadintos gatvės pavadinimo nereikia keisti.

Pušaloto seniūnės Ingos Jankauskaitės iniciatyva tris dienas – gegužės 20, 21 ir 22-ąją – vyko miestelio gyventojų apklausa. Seniūnė minėjo, kad iš Pušalote gyvenamąją vietą deklaravusių 605 gyventojų apklausoje dalyvavo 187.

Pas juos apsilankė gatvių seniūnai ir raštu įformino pareikštą nuomonę. Absoliuti dauguma apklaustų miestelio gyventojų – 124 – mano, kad J. Gagarino gatvės pavadinimas turi išlikti. Už tai, kad gatvė vadintųsi kitu vardu, pasisakė 32 pušalotiečiai, 31 – nebuvo apsisprendęs.

Įdomu tai, kad iš apklausoje dalyvavusių 44-ių J. Gagarino gatvės gyventojų tik viena moteris tikino, kad pavadinimą reikia keisti, o likusieji 43 ir toliau didžiuojasi gyvenantys sovietinio kosmonauto gatvėje.

Permainų priešininkų argumentai išliko tokie patys, kaip ir per pirmąją apklausą – iš Smolensko kilęs Jurijus Gagarinas „nieko blogo nepadaręs“, nors ir neturi net menkiausių sąsajų su Pušalotu, be to, gatvės pavadinimas gali brangiai atsieiti, nes reikės keisti visus dokumentus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite