Angle down Atgal

Nemuno salose šalia Prienų upinėms žuvėdroms uždėti pirmieji GPS siųstuvėliai

Gegužės 21 d. projekto specialistai uždėjo pirmuosius 9 ilgalaikius, vos 3 gramus sveriančius GPS siųstuvėlius upinėms žuvėdroms, perinčioms Nemuno salose tarp Prienų ir Lengveniškių PAST. Tai atliko žieduotojo pažymėjimus turintys ornitologai.

Tokie žuvėdrų gyvenimą ir perskridimus leidžiantys sekti įrenginiai upinėms žuvėdroms uždėti pirmą kartą pasaulyje. Tai leis surinkti daugybę naujos mokslinės ir svarbios rūšies apsaugai informacijos apie upinių žuvėdrų elgesį veisimosi metu. Bus atsakyta į klausimus – kiek toli jos skrenda maitintis nuo perėjimo vietų, ar visada skrenda į tas pačias vietas, kur naktį praleidžia antras poros narys ir pan. Tai bus ypač svarbu ateityje vertinant teritorijas, kurios iš jų yra svarbiausios saugomose teritorijose perintiems paukščiams. Jau pirmosiomis dienomis surinkti duomenys pateikė daugybę vertingos, iki šiol nežinomos informacijos apie minėtoje teritorijoje perinčias upines žuvėdras. Per pirmas kelias dienas užregistruoti pažymėtų upinių žuvėdrų skrydžiai pateikiami pridedamame žemėlapyje.

Gegužės 25 d. GPS siųstuvėliai uždėti dar 7 Kintų žuvininkystės ūkyje perinčioms žuvėdroms.

Artimiausiu metu, GPS siųstuvėlius uždėsime ir Novaraisčio PAST perinčioms upinėms žuvėdroms.

Netolimoje ateityje jie bus dedami ir Kretuono ežero PAST bei Blinstrubiškio miško PAST teritorijoje esančiuose žuvininkystės tvenkiniuose perinčioms upinėms žuvėdroms – iš viso ne mažiau nei 45 paukščiams.

Apie surinktus duomenis pastoviai informuosime LOD ir žuvėdrų apsaugai skirto LIFE projekto svetainės lankytojus.

GPS siųstuvėlių dėka surinkti LOD specialistų surinkti duomenys yra viešam pažinimui. Tačiau visi norintys juos skelbti kitose viešinimo priemonėse ar naudoti kitais tikslais privalo gauti Lietuvos ornitologų draugijos sutikimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite