Angle down Atgal

Nemokšiškumas gali sugadinti šuns psichiką

Šunį vedžiojusią porą užsipuolė gyvūnų mylėtoja. Moteris šuns šeimininkus išvadino „žiauriomis atmatomis“ ir grasino iškviesti policiją, mat pasibaisėjo antkakliu, uždėtu jų augintiniui.

Šeimininkai: pasijutome kaip antžmogiai

Konfliktas įvyko prie Talkšos ežero – pora pasakoja čia šunį vedžiojanti kone kiekvieną vakarą. Pasivaikščiojimų metu jiedu savo augintinį ir dresuoja, nes Rytų Europos aviganių veislės keturkojis dar jaunas – septynių mėnesių.

Kaip teigia šuns šeimininkas, riksmų ir nemalonių epitetų jie sulaukė iš pagyvenusios moters, prie ežero vedžiojusios savo šuniuką.

„Mūsų šuo neklausė, timptelėjau už pavadžio stipriau ir jis sucypė. Tuomet ji ir pradėjo“, – sako vyras ir priduria, kad šuniui yra nupirkęs specialų antkaklį – parforsą, kurio vidinėje pusėje įmontuoti spygliai bukais galais.

Pora sako bandžiusi paaiškinti moteriai, kad antkaklis nėra toks baisus, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, bet šioji nesiklausė.

„Net grasino iškviesti mums policiją už gyvūnų kankinimą. Buvo labai nemalonu – pasijutome kaip kokie antžmogiai. Aplink visi žiūrėjo... O juk savo šunį mylime, prižiūrime, tą antkaklį uždedame tik tuomet, kai einame pasivaikščioti ir dresuoti“, – stebisi šuns šeimininkė.

Nemokšiškumas žaloja psichiką

Šiauliuose dirbantis dresuotojas Artūras sako, kad parforsas nėra veiksminga dresavimo ir drausminimo priemonė.

„Šeimininkų prašau nenaudoti parforso, nes jis visiškai netinka dresūrai ir neduoda jokio pozityvaus rezultato. Drausminant parforsas irgi tėra laikinas sprendimas: praeis mėnuo, šuo pripras prie spyglių ir vėl temps pavadį. Aišku, parforsas nėra draudžiamas, jį pardavinėja. Bet žinote, ir cigaretes pardavinėja“, – sako dresuotojas.

Savo dresavimo centre specialistas naudoja tik užveržiamas grandinėles, kurios, anot jo, duoda kur kas efektyvesnį rezultatą.

„Dresavimo pagrindą 70–80 proc. sudaro pozityvas, t. y. šuniuko skatinimas, siekiant, kad jis atliktų tam tikrus pratimus. Norint parodyti, kad šuniuko elgesys netinkamas, reikėtų naudoti ne parforsą, kuriuo sukeliamas skausmas, o užveržiamą grandinėlę. Ja šuniukui perduodamas neigiamas signalas. Kai kurie žmonės nenori pirkti grandinėlės, nes galvoja, kad taip šuniukas smaugiamas. Tai nėra tiesa – tiesiog reikia mokėti ja tinkamai naudotis, nes nemokšiškumas gali sugadinti kontaktą tarp šuns ir šeimininko, sužaloti šuniuko psichiką, išugdyti gynybinę reakciją už smaugimą“, – pasakoja dresuotojas.

Įauga spygliai, grandinės, virvės

Gyvūnų prieglaudos „Šiaulių letenėlė“ vadovė Ingrida Butkutė baisisi parforsu ir vadina jį tinginių įrankiu.

„Šis įrankis yra tiems, kurie tingi dresuoti šunį. Nors net nevadinčiau to dresūra. Čia yra tramdymas. Labai patogu: timptelėjau ir šuo pakluso, nes jam skauda. Tai nėra nusižengimas, policijai turbūt nepaskųsi, nes tokie antkakliai, kaip ir elektriniai, pas mus leistini. Bet aš tokių priemonių nepateisinu“, – sako I. Butkutė.

Ji taip pat priduria, kad prieglaudoje ne kartą atsidūrė gyvūnų, sužalotų antkaklių. „Būna: žmonės uždeda tokį antkaklį mažam šuniukui, augant jo kaklas storėja, antkaklio spygliai rėžiasi į vidų, įauga. Turėjome atvejų, kai šunims buvo įaugusi ir grandinė, ir virvė – ko tik nėra buvę“, – apie šeimininkų neatsakingumą ir žiaurumą pasakoja I. Butkutė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite