Angle down Atgal

Nemėžio ugniagesiai išgelbėjo žmogaus gyvybę

Gegužės 24 d. Vilniaus rajone, Nemėžyje, kilus gaisrui keturių aukštų daugiabutyje, ugniagesiai išgelbėjo žmogaus gyvybę. Apie nelaimę buvo pranešta apie 16 val. Į gaisro vietą pirmieji atskubėjo Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Nemėžio ugniagesiai, o netrukus atvažiavo ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai.

Gaisras kilo 4 aukštų name. Kad iš kaimyno buto viršutiniame aukšte veržiasi dūmai, pastebėjo ir ugniagesius iškvietė kaimynas. Iš degančio buto ugniagesiai išnešė smarkiai apdegusį vyrą. Jis buvo perduotas medikams. Pasak kaimynų, žmogus gyveno vienas. Dėl ko kilo gaisras, neaišku, įvykis dar tiriamas.

„Kai atvykome, Nemėžio komandos ugniagesiai jau buvo nutiesę gaisrines žarnas ir atidarę buto duris. Mums beliko su kvėpavimo aparatais užeiti į vidų. Žmogų radome gulintį ant grindų šalia išskleidžiamo fotelio. Bute buvo labai daug dūmų, degė fotelis ir kiti namų apyvokos daiktai. Žmogus buvo be sąmonės, išnešėme jį į koridorių ir suteikėme pirmąją pagalbą, o atvažiavus medikams padėjome jį nunešti į greitosios pagalbos automobilį“, – pasakojo 2-osios komandos pamainos vadas Gžegož Petkevič.

Pamainos vadas ypač dėkingas Nemėžio ugniagesiams. „Ši komanda mums daug padeda. Dažnai tenka kartu gesinti gaisrus Vilniaus rajone. Paprastai jie atvažiuoja pirmi ir atvažiavę atlieka pirminius veiksmus. Ir šį kartą viskas buvo paruošta, net durys atidarytos. Šaunuoliai, tik jų įranga nėra tokia gera kaip mūsų. Norėčiau padėkoti Nemėžio ugniagesių komandos ugniagesiams Gintarui Burdaičiui, Igoriui Chmylko ir Aleksandrui Česnovič,“ – sakė G. Petkevič.

G. Petkevič teigimu, tokios skaudžios nelaimės įvyksta todėl, kad žmonės nėra įsigiję autonominių dūmų detektorių: „Ir šio namo laiptinėje iš 20 butų dūmų detektorius turėjo tik 3 butai. Ketvirtajame aukšte jų nebuvo nei pas vieną gyventoją. Jeigu nors viename bute būtų buvęs detektorius, didesnė tikimybė, kad kaimynai anksčiau būtų sužinoję apie gaisrą. Kai lankome žmones, dažnas sako, jog detektoriaus jam nereikia, nes jo namuose gaisras nekils. Gaisras gali kilti bet kur. Gaisrai kyla ne tik socialinės rizikos gyventojų būstuose, bet ir naujuose, tvarkinguose namuose. Būna, kad užsidega elektros lizdai, šaldytuvai. Žmonės turėtų ne tik savo būstui nusipirkti detektorių, bet paskatinti tai padaryti ir kaimynus. Kitiems jie atrodo labai brangūs. Bet kai sudegs namai – ar bus pigiau? Norint jį nusipirkti juk paskolos nereikia imti.“

G. Petkevič ugniagesiu gelbėtoju dirba 25-erius metus. Jis su savo komanda yra išgelbėjęs ne vieną gyvybę. Štai ir šių metų gegužės 16 d. Kauno gatvėje, Vilniuje, iš degančios slėptuvės kartu su 4-osios pamainos ugniagesiais išnešė žmogų. Pamainos vadas savo nuopelnų nesureikšmina. G. Petkevič teigia, jog ugniagesių darbo pobūdis toks – jie visada pasiryžę padėti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite