Angle down Atgal

Nemaža dalis sulaikytų riaušių dalyvių – susiję su nusikalstamo pasaulio struktūromis

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad nemaža dalis sulaikytų antradienį prie Seimo vykusių riaušių dalyvių yra susiję su nusikalstamo pasaulio struktūromis.

„Policija atlieka ikiteisminį tyrimą, yra priimti sprendimai dėl suėmimo tam tikrų asmenų. Mano žiniomis, be tų 29 asmenų, atsirado dar 36 asmenys, kurie vienaip ar kitaip ėmėsi tam tikrų veiksmų, kurstė ar kitokiais fiziniais veiksmais prisidėjo prie riaušių kurstymo, organizavimo ar veikimo prieš pareigūnus“, – Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Bilotaitė.

„Svarbiausias dalykas yra greita atsakomybė už tuos nusikalstamus veiksmus. Tiek politikų, tiek asmenų, kurie dalyvavo tame procese“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, nemaža dalis riaušėse prie Seimo dalyvavusių ir identifikuotų asmenų yra susiję su nusikalstamomis struktūromis.

„Kiek teko susipažinti su informacija, tai tikrai didžioji dalis – asmenys, turėję reikalų su teisėsauga ir ne kartą turėję. Iš tų asmenų, kurie buvo identifikuoti, akivaizdu, kad nemaža dalis yra susijusių su nusikalstamo pasaulio struktūromis“, – sakė ministrė.

A. Bilotaitė akcentuoja, kad būtent tai yra dar vienas įrodymas, jog yra vykdomas hibridinis karas.

„Ir tai tik dar kartą patvirtina, kad tai yra hibridinis karas ir priemonės yra įvairios: tai yra migrantai, neteisėtai kertantys sieną, tai yra tokie procesai, tokios riaušės ir kiti dalykai, kurie yra koordinuojami ir inicijuojami. Ir tarp jų matome, kad yra pasitelkiama ir mūsų nusikalstamo pasaulio struktūras, nusikalstamą pasaulį, kas rodo dar pavojingesnį visą šį reikalą“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad nuo antradienio ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus peraugo į riaušes. Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija. Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai susirinkusius mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams. Į įvykio vietą atvyko ir greitosios pagalbos automobiliai.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo organizavimo. Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, atsakomybė dėl mitingo metu fiksuotų pažeidimų kils ir renginio organizatoriams.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite