Angle down Atgal

Neįtikėtina: iš septynmečio burnos pašalinti 526 dantys

Šokiruojantį vaizdą išvydo gydytojai Indijoje, kai atvėrė 7-erių metų paciento burną. Berniukas ketverius metus skundėsi burnos skausmu, o priežastis – stulbinanti: jo burnoje buvo didžiulis „maišelis“ su 526 dantimis!

Tai pirmasis toks užfiksuotas įvykis pasaulyje. Berniukas, vardu Ravindranas, į privačią ligoninę buvo atvežtas kankinamas didžiulio skausmo burnoje ir baisios žaizdos žandikaulyje. Mažamečio tėvai manė, kad ta didžiulė žaizda – vėžys.

Tačiau medikai buvo apstulbę, kai pamatė rentgeno nuotrauką. Tai buvo 5 colių „maišelis“, kuriame – šimtai dantų. Kad jį pašalintų iš burnos, buvo atlikta operacija. Gydytojams prireikė net penkių valandų kruopštaus darbo, kad iš darinio ištrauktų visus ten buvusius dantis ir jų užuomazgas. Patologai ligoninėje tą „krepšelį“ pavadino „primenančiu apie perlus austrėje“.

Tėvai žaizdą pastebėjo sūnui būnant vos trejų, tačiau gydytojai jokios ligos nediagnozavo, o ir pats vaikas bijojo medikų.

Per operaciją berniukui buvo pašalintas net 200 gramų sveriantis „krepšelis“, kuriame rasti įvairaus dydžio dantys – maži, vidutiniai ir dideli. Nors kai kurie buvo lyg itin smulkios mažos dalelės, medikai nustatė, kad tai tikrai dantų savybes atitinkantys dariniai.

Parengta pagal Mirror.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite