Kamilės Mušauskienės ir Jovitos Gadeikienės nuotraukos
Angle down Atgal

Neišvengęs netikėtumų, tačiau kupinas geros muzikos, prabėgo tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2022”

Savaitgalį Šiauliuose nuskambėjo 13-asis tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2022”. Kaip ir kasmet festivalio organizatoriai, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė”, pasirūpino, kad klausytojai nepritrūktų geros muzikos ir pramogų. Atlikėjai iš Prancūzijos, Suomijos, JAV, Latvijos ir Lietuvos džiugino susirinkusius žiūrovus įvairaus stiliaus muzikine programa.

Penktadienio vakarą pradėjęs pliaupti lietus neišgąsdino ištikimiausių festivalio gerbėjų. Apsiginklavę skėčiais ir lietpalčiais, jie laukė savo mėgiamų grupių pasirodymų, kurios liko sužavėtos jų palaikymu. Festivalį atidariusi grupė „Very Cool People“ iš kaimyninės Latvijos stiprios energijos pliūpsniu ir nuotaikinga muzika pasistengė išjudinti susirinkusius žiūrovus. Ne pirmą kartą Šiauliuose besilankantys atlikėjai gyrė šaunią publiką ir mūsų miestą: „Mums labai patinka Šiaulių naktinis gyvenimas. Teko groti Remigijaus Ruokio organizuojamose „Šiaulių naktyse“, tai turėjome progų tą gyvenimą pažinti. Šios šventės metu visą naktį kažkas vyksta, eini iš vienos stotelės į kitą, todėl manau, kad Šiauliai labai kultūringa vieta. Labai džiaugiamės, kad pagaliau galėjome atvykti ir į Jūsų festivalį, seniai to siekėme“, – neslėpė muzikantai.

Latvius scenoje keitė žiūrovų itin mylimas ir kasmet festivalį aplankantis Kauno bigbendas. Šiais metais jie atvežė legendinio Louiso Amstrongo muzikinę programą, kurią atliko kartu su žinomu atlikėju Kazimieru Likša. Dainininkas neslėpė, kad nustebo sulaukęs Kauno bigbendo vadybos skambučio ir kvietimo dainuoti džiazo legendos dainas. Tai jam buvo nemenkas iššūkis, mat yra visiškai kitokio žanro atlikėjas. Tačiau atskleidė, kad mėgsta išeiti iš komforto zonos, nes gyvenime reikia išbandyti įvairius dalykus. Tarptautiniam festivaliui Kazimieras palinkėjo gyvuoti ir nebijoti jokių oro sąlygų, kurios kartais pakiša koją. „Aš visada sakau, kad beprotiškai nuostabu, kai dideli dalykai vyksta ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, bet ir Šiauliuose, Panevėžyje ir mažuose miesteliuose, nes jeigu niekas čia nevyks, visi kažkur išvažiuos. Tegul gyvuoja, tegul tokių festivalių būna daugiau, o Šiaulių bigbendų festivaliui linkiu egzistuoti kaip minimum dar šimtą metų į priekį“, – palinkėjo dainininkas.

Na ir pirmosios festivalio dienos koncertus vainikavo ir audringų plojimų sulaukė Jelgavos bigbendas su džiazo dainininke Evilena Protektore, kuri festivalyje dainuoja ne pirmą kartą. „Aš manau, jog tai puikus renginys. Man tai nuostabi proga pasirodyti su bigbendu, nes ne kiekvieną dieną turi tokią ypatingą galimybę. Labai stebina, jog nepaisant lietaus, žaibavimo ir uodų, žmonės yra čia. Tai organizatorių nuopelnas, kurie sugebėjo užauginti festivalį tiek, kad žmonės ateina čia pasimėgauti džiazo muzika, nepaisydami oro sąlygų. Tai nuostabu! Puikiai padirbėta”, – susižavėjimo neslėpė atlikėja.

Antrosios dienos koncertus pradėjo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“. Muzikantai neslėpė, kad labai stengėsi, maksimaliai atiduodami visas jėgas. Stipriai patobulėję net ketvirtą kartą festivalyje dalyvaujančių jaunųjų atlikėjų muzikiniai įgūdžiai akivaizdūs nuolatiniams festivalio lankytojams. Tai stropaus pedagogo, kolektyvo vadovo Romualdo Žukausko, kurį jaunieji atlikėjai užkulisiuose su šypsena šaukia „treneriu“,  nuopelnas. Šiltas ir betarpiškas tarpusavio bendravimas ir meilė muzikai orkestro komandą skatina siekti profesionalumo. Patys atlikėjai savo kolektyvą vadina šeima. Galbūt dėl to „Romuvos“ orkestre vis dar groja net ir mokyklą jau senokai baigę instrumentalistai.

Jaunuosius atlikėjus scenoje pakeitė svečiai iš Suomijos – Lahti bigbendas. Programą kolektyvas atliko su vienu labiausiai tarptautiniu mastu pripažintų, daug apdovanojimų pelniusiu ir gerai gimtojoje šalyje žinomu trimitininku Kalevi Louhivuori. Solistas neslėpė, kad visada jaudinasi prieš pasirodymus, mat jaučia vis augančią ateinančio pasirodymo energiją. Nemažai prie jaudulio prisidėjo ir tai, kad vėlavo atskristi trimitininko lėktuvas, tad instrumentalistui teko praleisti generalinę repeticiją prieš festivalio koncertus. Tačiau tai nesutrukdė nustebinti ir pavergti susirinkusių žiūrovų širdis. Publika su malonumu klausėsi legendinių džiazo kūrinių, gausiais plojimais palydėdami atliekamas solo partijas.

Po svečių pasirodymo, scenoje skambėjo Šiaulių bigbendo atliekama muzika. Šiais metais jiems kompaniją palaikė iš JAV kilusi bliuzo ir fanko dainininkė Juwana Jenkins. Scenoje žinomus hitus atlikusi viešnia dėkojo už galimybę koncertuoti su tokiu profesionaliu bigbendu. Paklausta, ar nejaučia nuovargio po pasirodymo, amerikietė tvirtino, kad yra kupina jėgų. „Publika dovanoja tiek daug meilės ir energijos, kurios neišvengiamai prisipildau ir aš. Ir visa tai atiduodu publikai, todėl dabar jaučiuosi nuostabiai!“, – džiūgavo atlikėja. Juwana liko nustebinta ir maloniu organizatorių priėmimu. „Visi buvo tokie šilti, tokie draugiški, informatyvūs, pasiruošę dalintis savo kultūra. Ragavau tą gražią, vasarišką, šaltą sriubą, kuri buvo rausva, gaivi ir labai skani. Vėliau nuvažiavome į Kryžių kalną, susipažinau su Jūsų miesto istorija“, – savo patirtimi mūsų mieste dalinosi dainininkė.

Na ir festivalio baigiamuoju akcentu tapo jaunatviškos grupės „Lamuzgueule“ iš Prancūzijos pasirodymas, privertęs judėti net ir didžiausius skeptikus. Šiuolaikinis skambesys šią Electro Swing grupę išskyrė iš kitų festivalio dalyvių ir atrado savo naują gerbėją Šiauliuose. Pirmą kartą Lietuvoje besilankantys ir be galo nuoširdūs muzikantai itin džiaugėsi matydami šokančius ir palaikymo šūksniais juos apdalinusius žiūrovus: „Muzikos energija mums labai svarbi, kad žmonės galėtų šokti. Išjudinti juos – tai tarsi pagrindinis mūsų tikslas“. Nuolat besišypsančių muzikantų nuotaikos nesugadino net ir dingęs bagažas, kuris juos pasiekė prieš pat pasirodymą. „Atgavę jį buvome tokie laimingi, kad vos neverkėme, mat, jei bagažas nebūtų atvežtas, neturėtume nei drabužių, nei savo instrumentų, todėl būtų sunku. Tačiau manau, kad ir be jo būtume puikiai išsivertę“, – šypsodamiesi pasakojo muzikantai.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi pavykusiais pasirodymais, dėkoja susirinkusiems šiauliečiams ir miesto svečiams bei kviečia sekti oficialią „Big Band Festival Šiauliai“ feisbuko paskyrą, kur pirmieji sužinosite šių metų festivalio atgarsius ir kitų metų festivalio naujienas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite