Angle down Atgal

Neįgalų vaiką auginančios šeimos viltis – delfinų terapija: prašo prisidėti prie svajonės išpildymo

Kai susiduri su sveikatos negalavimais, tik tuomet supranti, kokia ji brangi. O yra žmonių, kurie dėl sveikatos kovoja kasdien. Vos dvejų metukų Rapolo gyvenimo pradžia – itin sunki. Vaikutis jau gimė su sveikatos pažeidimais, o dabar jį auginanti šeima viltis deda į delfinų terapiją. Deja, ji itin brangi, o valstybė kainos nekompensuoja.

Į pagalbą Vilniuje gyvenančiai berniuko šeimai stojo VšĮ „Žmonės žmonėms“ – jauna, šių metų kovą įkurta organizacija, jau padėjusi ne vienai šeimai, senoliui, vaikui iš visų Lietuvos kampelių. 

Mažasis Rapolas gimė 2017 metais su pneumonija ir hipoksija (reiškinys, kai organams ir audiniams stinga deguonies – red. past.). Po poros mėnesių pastebėta kaukolės deformacija. Nuo pusės metukų iki metukų vaikučiui taikytas gydymas užsienyje. Tuo metu nustatyta lengva negalia, atsiliko raida.

Sulaukus 2 metų berniukui atliktas pakartotinis raidos įvertinimas, nustatyta vidutinė negalia su pirmo lygio priežiūra. Pagrindinė diagnozė F83 (mišrus specifinis raidos sutrikimas), R15 (išmatų nelaikymas). Lydinčios ligos – inkstų akmenligė, trumpa Achilo sausgyslė, miego sutrikimai, alergija.

Berniukas lankėsi pas logopedą, ergoterapeutą, kinezeterapeutą. Nuo vasario mėnesio užregistruotas į dirfloortime terapiją, tačiau patvirtinimo dar laukiama.

2021 metais berniukas užregistruotas ir į delfinų terapiją, kurios kaina siekia 1 200 eurų. Dėl pagalbos renkant lėšas terapijai į organizaciją „Žmonės žmonėms“ kreipėsi Rapolo mama. Delfinų terapijos centro organizuojami bendravimo su delfinais užsiėmimai yra skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas. Ši programa padeda geriau jaustis, gerina pažinimo ir socializacijos įgūdžius. 

Šeimoje be Rapolo dar auga du sveiki vaikai.

P. S. Vaikui taip pat reikalingas mišinukas. Ačiū, kas galės prisidėti prie jo pirkimo.

Antradienio pavakarę naujienų portalo Etaplius.lt redakcija sulaukė geros žinios iš „Žmonės žmonėms“ atstovės – surinkta visa Rapolui reikalinga suma! Didžiąja dalimi prisidėjo įmonė sofalovakedestalas.lt. Organizacija dėkoja kiekvienam, nors maža dalele prisidėjusiam prie berniuko gerovės.

Daugiau apie pagalbos prašymą rasite čia.

Primename, kad „Žmonės žmonėms“ kiekvieną dieną susiduria su asmenimis, kuriems labai reikia įvairios pagalbos. Organizaciją išlaiko tik gerų žmonių lėšos.

VŠĮ Žmonės Žmonėms

LT067300010161840180 (Swedbank)

Įmonės kodas: 305480289

Mažajam Rapolui reikalingi ir šie mišinukai
Mažajam Rapolui reikalingi ir šie mišinukai
comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite