Angle down Atgal

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų

„Turime sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms gyventi pilnavertį gyvenimą mūsų visuomenėje“, – įsitikinusi Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. To kryptingai siekiama rajone įgyvendinant įvairias programas ir priemones.

Ketvirtadienį sostinėje jau dvyliktą kartą surengti apdovanojimai „Europos burės“, kurių metu įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodantys Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojami projektai. Tarp nominuotųjų – ir Klaipėdos rajone įgyvendintas projektas, kurio metu įrengta nauja ženklinimo infrastruktūra, pritaikyta neįgaliesiems.

Ženklai – visame rajone

„Europos burių“ apdovanojimuose dalyvavusi vicemerė Violeta Riaukienė teigia, kad projektas išskirtinis, ypač reikšmingas, tad nenuostabu, kad buvo pastebėtas.

Projektą „Turizmo informacinės infrastruktūros sukūrimas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams pietvakarinėje Klaipėdos regiono dalyje“, kurio vertė – daugiau nei 200 tūkst. eurų, iš dalies finansavo Europos Sąjungos fondai. Jį Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendino kartu su partnerėmis – Šilutės rajono bei Neringos savivaldybėmis. Klaipėdos regione iš viso įrengti net 58, iš jų – 29 Klaipėdos rajone, ženklinimo infrastruktūros objektai, informuojantys apie lankytinus objektus: taktiliniai žemėlapiai, bareljefiniai stendai, informaciniai stendai su Brailio raštu bei ženklai, informuojantys, kad infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia.

„Klaipėdos rajoną bei jo lankytinus objektus dabar geriau gali pažinti aklieji ir silpnaregiai. Tai padaryti padeda iškilias linijas bei kitus žymėjimus turintys ženklai. Be to, jie įrengti sėdinčio žmogaus akių aukštyje, taigi tekstą gali perskaityti ir turintieji judėjimo negalią. Žinoma, ženklai sulaukia ir mažųjų susidomėjimo, kurie entuziastingai tyrinėja iškilias raides, reljefus. Svarbu ir tai, kad tekstas pateiktas didesniu šriftu, kad būtų lengvai įskaitomas žmonėms, turintiems regos negalią, ar sunkiau tekstą suvokiantiems vaikams bei turintiems intelekto negalią“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite