Angle down Atgal

Neblaivus Joniškio parke šaudęs vyras nuteistas kalėti

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas trejų metų ir ketverių mėnesių laisvės atėmimo bausme nuteisė vyrą, kuris būdamas neblaivus medžiokliniu šautuvu šaudė Joniškio miesto parke.

Kaip pranešė teismas, 44-erių Joniškio rajono gyventojas R. N. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu vienu nešaunamuoju ir trimis šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis bei viešosios tvarkos pažeidimu.

Bylos duomenimis, nusikaltimo dieną R. N. bandė pervežti turimą lygiavamzdį šautuvą, revolverį, pistoletą, įvairaus kalibro šaudmenis ir „Mauser“ sistemos durklą iš savo gyvenamosios vietos į slėptuvę Joniškio soduose.

Apie aštuntą ryto vyras išardė šautuvą, susidėjo visus ginklus į kuprinę ir dviračiu išvyko į Joniškį. Vykdamas į Joniškį, nusipirko apie septynis ar aštuonis litrus alaus ir jį gėrė Joniškio miesto parke iki 21 valandos.

Išgėręs vyras sudėjo kuprinėje turėtą šautuvą ir du kartus iššovė. Pats R. N. negalėjo paaiškinti kodėl taip pasielgė ir svarstė, kad greičiausiai tai padarė paveiktas alkoholio.

Policijai apie parke šaudantį neblaivų vyrą pranešė pro šalį ėjusios dvi nepilnametės. Jų teigimu, šautuvą ant peties užsimetęs vyras važinėjo po parką dviračiu, nuo kurio vis nukrisdavo. Mergaitės teigė pasislėpusios už medžio, kai vyras nusiėmė šautuvą nuo peties ir iššovė vieną kartą į žemę bei vieną kartą į orą. Netrukus jis sėdo ant dviračio ir vėl nuvažiavo.

Atvykę policininkai sulaikė Joniškio rajono gyventoją sulaikė. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

Ši byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, o kaltinamasis teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu iš suėmimo vietos. Ne kartą anksčiau teistas vyras savo kaltę visiškai pripažino.

Vyras teigė, kad šaudmenimis, ginklais domėjosi seniai, juos kolekcionavo. Prieš penkerius ar aštuonerius metus internete ir kitur įsigytus ginklus ir šaudmenis jis laikė kaime, tačiau likus dviems savaitėms iki sulaikymo persikėlė gyventi pas draugą, todėl nusprendė juos pervežti ir paslėpti kitur.

Bylą nagrinėjęs teismas konstatavo, jog R. N. padarytas nusikaltimas yra visiškai įrodytas kaltinamojo ir liudytojų parodymais bei kita byloje esančia medžiaga. Vyro prisipažinimas ir gailėjimasis dėl padaryto nusikaltimo teisme laikytas lengvinančia aplinkybe, tačiau tai, kad nusikaltimas įvykdytas esant neblaiviam – sunkinančia.

Laisvės atėmimo bausmę Joniškio rajono gyventojas turės atlikti pataisos namuose. Nuosprendžiui įsiteisėjus, jo turėti ginklai ir šaudmenys bus perduoti Lietuvos ginklų fondui.

Šis teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite