Angle down Atgal

Neatidžiai brūkštelėtas parašas kainavo nervų

Policijos komisariato suvestinėse apstu pranešimų apie nukentėjusius patiklius žmones. Jie iš anksto būna pervedę sukčiams avansą už neva parduodamą prekę arba kitaip apgaunami. Tačiau nukentėjusieji nelinkę dalintis savo istorijomis. Išimtis – Elvyra Marija Venediktova iš Kalvių kaimo (Kamajų sen.). Ji užėjo į „Gimtojo...“ redakciją norėdama paviešinti savo istoriją, iš kurios, pasak jos, gali pasimokyti kiti. Ko pasimokyti? Visais atvejais būtinai skaityti ir išsamiai išsiaiškinti, kokį dokumentą pasirašai ir kokios bus pasekmės.

Nepaliko antrojo egzemplioriaus

Moters teigimu, praėjusių metų lapkričio 13 d. pas ją į namus užsuko Andrius Čypas, UAB „European Energy Lithuania“, planuojančios statyti vėjo jėgainių parką Kamajų seniūnijoje, įgaliotasis asmuo. Su jėgainėms numatytu sklypu ribojasi E. M. Venediktovos miškas Tytelių kaime. Pasak moters, A. Čypas priminęs, kad bendrovė ateina su kilniais ketinimais ir rems bendruomenę, o už bendravimą nori šventėms pasiūlyti 500 eurų, bet moteris turi pasirašyti sutikimą. Sutikimo blankas jau buvęs paruoštas. Anot moters, ji pati blanko nepildžiusi, tai padarė A. Čypas, asmens duomenis jis nurašė iš pensininkės pažymėjimo, kurį ji parodė tada, kai svečias sakė netikintis, kad ji jau pensininkė. „Ant sutikimo aš tik parašiau savo vardus, pavardę ir pasirašiau“, – sakė moteris. Jai paprašius, A. Čypas paliko savo vizitinę kortelę. Iš kur jis ėmė prie sutikimo prisegtą sklypo Tytelių kaime planą, ji nepaklausė.

Elvyra Marija Venediktova patarė nepasikliauti emocijomis ir visuomet išsiaiškinti, kokį dokumentą pasirašai. A. Minkevičienės nuotr.
Elvyra Marija Venediktova patarė nepasikliauti emocijomis ir visuomet išsiaiškinti, kokį dokumentą pasirašai. A. Minkevičienės nuotr.

Tik kitądien moteris susivokė, kad svečias jai nepaliko sutikimo antrojo egzemplioriaus ir pati gerai nebesuprato, su kokiomis sąlygomis sutiko, suprato tik viena – kažkokie jos sklypo apribojimai bus registruoti Registrų centre, todėl bandė susisiekti su A. Čypu norėdama išsiaiškinti ir gauti dokumentą. Tai padaryti jai pavyko tik su Vilniuje gyvenančio sūnaus pagalba. Pasak E. M. Venediktovos, A. Čypas jiems paskyrė susitikimą viename sostinės prekybos centre ir atnešė tik pasirašyto dokumento kopiją, nes originalą teigė atidavęs investuotojui, ir pasiūlė derėtis dėl… didesnės sumos. „Ją pakeltų pasikalbėjęs su investuotojais. Vilniuje siūlė 2 tūkst. eurų už parašą. Nesutikau“, – tikino moteris.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite