Angle down Atgal

Premjeras: Naujų koronaviruso atvejų augimas yra sustojęs, bet lūžis dar neįvyko

Naujų koronaviruso atvejų augimas yra sustojęs, bet lūžis dar neįvyko, sako laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

„Kol kas tikrai to lūžio nematome. Matome, kad augimas yra sustojęs, bet tai tikrai nėra tenkinanti situacija“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė S. Skvernelis.

Jis teigė, kad nors Vyriausybė kas savaitę atnaujina ar įveda naujas ribojimo priemones, jų sėkmė priklauso nuo žmonių.

„Mes galėtume dar daugiau įvairiausių ribojimų nustatyti, jeigu reikia, tai ir bus padaryta, bet ne valdžia su savo draudimais ir ribojimais apsprendžia sėkmę. Jeigu žmonėms tai nėra priimtina, jie nevyko, nesilaiko ir nėra supratimo, kad reikia to ne dėl valdžios, bet dėl mūsų pačių, tai tas rezultatas ir yra toks“, – komentavo jis.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje, Vyriausybė trečiadienį įvedė papildomus ribojimus – uždraudė būriuotis daugiau nei dviem žmonėms, išskyrus šeimos narius, taip pat uždraudė laikinąją prekybą, parduotuvėms siūlo atsisakyti akcijų ir nuolaidų.

Per pastarąsias septynias dienas vidutiniškai nustatoma po 1,85 tūkst. naujų koronaviruso atvejų kasdien.

Vien per praėjusią parą patvirtinti patvirtinti 2109 nauji koronaviruso atvejai.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 64 tūkst. 621 asmenų, 38 tūkst. 514 – tebeserga, 25 tūkst. 278 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 547 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 282 užsikrėtusieji.

Antrasis karantinas dėl spartaus koronaviruso plitimo Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją trims savaitėms, tačiau negerėjant situacijai jis pratęstas iki gruodžio vidurio.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite