Angle down Atgal

Naujai užfiksuoti COVID-19 atvejai įvežtiniai arba susiję su žinomais židiniais

Nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras (NVSC) praneša, kad du per antradienį nustatyti COVID-19 atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje, likusieji – Vilniaus apskrityje. Atvejai įvežtiniai arba susiję su jau žinomais židiniais.

„Du atvejai, registruoti Klaipėdos apskrityje, yra įvežtiniai iš Čekijos. Asmenys liepos 3 d. grįžo iš Čekijos per Suvalkų pasienio postą automobiliu. Liepos 5 d. atsirado simptomų, o liepos 6 d. atliktas tyrimas ir nustatyta COVID-19 liga. Vienas iš susirgusiųjų liepos 4 d. lankėsi pas gimines Vilkaviškyje, kur nustatyti 8 kontaktiniai asmenys ir vienuolyne kontaktavo su kunigu, kuris šiuo metu izoliuotas. Sąlytį galėjo turėti ir parapijiečiai. Kitas susirgusysis liepos 6 d. lankėsi Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje apie 18 val. mišiose. Šiuo metu nustatyta apie 10 sąlytį turėjusių asmenų. Vienas iš susirgusiųjų liepos 6 d. hospitalizuotas VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl pasireiškusių simptomų“, – rašoma NVSC pranešime spaudai.

Taip pat informuojama, kad trys atvejai nustatyti Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės pacientams. Nuo gegužės mėnesio šioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje registruoti 8 atvejai, iš jų 4 pacientai. Šiuo metu identifikuota per 100 sąlytį turėjusių asmenų. Atlikta patalpų dezinfekcija, suformuotos personalo pamainos darbui su sąlytį turėjusiais ir neturėjusiais asmenimis. Sąlytį su ligoninės personalu socialinėje aplinkoje turėję asmenys izoliuoti.

Pranešama ir apie tris vienos įmonės darbuotojus, susijusius su šeiminiu protrūkiu. NVSC teigia, kad protrūkis galimai galėjo prasidėti, nes vienas šeimos narys dirba transporto įmonėje, į kurią atvyksta asmenys iš užsienio, daugiausiai – iš Baltarusijos. Iš viso įmonėje registruoti 6 atvejai. Darbovietėje sąlytį turėjo 8 asmenys. Pagal Rekvizitai.lt duomenis, įmonėje dirba 22 asmenys. Socialinėje aplinkoje sąlytį turėjo 10 asmenų. Kiti du atvejai – įmonės darbuotojų artimi asmenys.

Iki liepos 8 d. koronavirusas iš viso buvo nustatytas 1854 žmonėms, tebeserga 212 asmenų, 1552 – pasveiko, 120 žmonių yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 40 įvežtinių atvejų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite