Angle down Atgal

Nauja sąmokslo teorija: sintetinį sniegą valdžia išpurškia iš lėktuvų

Praėjusią savaitę JAV pietines valstijas užklupusi žiemos audrą pridarė tūkstantines dolerių sumas siekiančių nuostolių. Sniegui ir ledui užklojus miestus, pasklido kalbos, esą ten iškrito netikras sniegas, nes jis netirpo. Maža to, deginamas žiebtuvėliu jis svilo ir pasidengė suodžiais.

Amerikiečiai liko nustebę, kai plaukų džiovintuvu ir ugnies liepsna kaitinamas sniegas netirpo.

Socialiniuose tinkluose dalijimasi vaizdo įrašais, kaip sniego gniūžtės netirpsta deginamos žiebtuvėliu. „Nėra nei vandens, nei tirpimo, sniegas pajuoduoja“, – vieną vaizdo įrašų komentavo internautė.

Internautai diskutuoja, iš kur atsirado dirbtinis sniegas. Vieni teigia, kad sintetinis sniegas buvo išpurkštas iš lėktuvų, kiti sako, kad JAV valdžia kontroliuoja orus šalyje.

Internautai pasidalijo į kelias stovyklas. Viena jų negailėjo komentarų apie tai, kad kai kurie Teksaso ir kitų pietinių valstijų gyventojai sniegą mato pirmą kartą gyvenime ir nežino, kaip su juo elgtis.

Metereologai sako, kad sniego sudegimas ir pajuodavimas atrodo kaip neįprastas reiškinys, bet turi paprastą paaiškinimą.

„Sniegas vis dėlto tirpsta. Jis virsta iš kieto į skystą. Vanduo niekur nedingsta, jis nevarva ir negaruoja, nes nėra sublimacijos“, – aiškina vienas Teksaso valstijos metereologų.

Liepsnos ištirpdytą vandenį sugeria gniūžtę sudarantis sniegas – vandenį sugeria snaigės.

Svilėsius ant gniūžtės palieka butanas, kuriuo pripildomi žiebtuvėliai. Degimo metu sudega ne visas butanas, dalis jį sudarančių anglies atomų persiformuoja į suodžius.

„Štai jums ir neva netikras sniegas“, – šyptelėja metereologas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite