Angle down Atgal

Naują frakciją kuriantys parlamentarai po susitikimo su S. Skverneliu džiūgauja: jau yra 8 nariai

Trečiadienį su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikę parlamentarai – iš Tvarkos ir teisingumo frakcijos antradienį pasitraukęs Vytautas Kamblevičius, Mišrios Seimo narių grupės narys Rimas Andrikis ir „socdarbiečių“ frakcijos narys Algirdas Butkevičius informavo, kad kuria naują Seimo frakciją, prie kurios jau norą pareiškė prisijungti 8 parlamentarai. Dar dėl keturių svarstome, sako V. Kamblevičius.

„Premjeras pakvietė ateiti į koaliciją. Tie, kurie trys čia esame tam pritariame, bet reikia dar naujai frakcijai susitikti ir tada visiems pasakyti. Tikiuosi, kad koalicijoje būsime“, – Vyriausybėje po susitikimo su ministru pirmininku S. Skverneliu žurnalistams sakė V. Kamblevičius, pridūręs, kad „nesitikėjo, kad viskas taip sklandžiai vyks“.

Kokie aštuoni parlamentarai sudarys naują frakciją, V. Kamblevičius pažadėjo atskleisti ketvirtadienį.

„Truputį norėčiau susilaikyti, nes po to gali vienam ar kitam seniūnas, žinodamas, kad išeis jo žmogus, gali per naktį padaryti spaudimą. Aš labai atsargus, rytoj viską pasakysiu“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Apie potencialų frakcijos pavadinimą V. Kamblevičius taip pat kol kas neatviravo. Dar nenuspręsta, sako jis.

„Kol kas yra labai daug pamąstymų, mes vakar buvom susitikę, kalbėjomės, yra kokie dešimt pasiūlymų, tai, ko gero, mes rytoj ryte tą dalyką dar apsvarstysim“, – sakė V. Kamblevičius.

Tuo tarpu R. Andrikio teigimu, frakcijos pavadinimas turėtų sietis su valstybe ir tauta.

„Pavadinimas, kažkas, be abejo, apie tautą, Lietuvą, Tėvynę“, – svarstė R. Andrikis.

Tuo tarpu A. Butkevičius, dar antradienį informavęs apie savo planus trauktis iš „socialdarbiečių“ frakcijos, trečiadienį patvirtino, kad taip pat džiaugiasi prisijungdamas prie naujai kuriamos frakcijos.

„Aš aiškiai buvau pasakęs, kad nuo rugsėjo palieku Socialdemokratų darbo frakciją, tai mano buvo pasirinkimas. Arba būti mišrioje frakcijoje, kuri jokios veiklos praktiškai Seime nevykdo ir nesimato tos frakcoijos jokių darbų. Šitie žmonės, supratau, turi kažkokių tikslų Seime ir dirbs valdančiojoje daugumoje, parodys savo kompetenciją, tai aš prisijungiau prie šios frakcijos narių“, – kalbėjo A. Butkevičius, pridūręs, kad į postą frakcijoje nekandidatuoja ir jo neprašo.

V. Kamblevičius žurnalistus tikino, kad postų nauja susikūrusi frakcija nereikalaus, tačiau, pabrėžė politikas, jei valdančioji koalicija, įvertinusi naujos frakcijos darbą ir svarbą, kažką pasiūlys – pozicijos neatsisakys.

„Mes einam ne postų ieškoti, o padėti valstybei, apie jokius postus nėra net kalbos“, – sakė V. Kamblevičius.

Ekspremjeras A. Butkevičius taip pat trečiadienį tvirtino, kad kalba apie postus, galinčius atitekti frakcijai, susitikimo metu su S. Skverneliu nesisuko.

„Apie postus nenoriu kalbėti, aš nesu frakcijos seniūnas. Kita vertus, ministro kandidatūros svarstymas turi būti prioritetas ministro pirmininko. Ministras pirmininkas turėtų pats pasakyti, kokios kandidatūros jis norėtų“, sakė A. Butkevičius, pabrėždamas, kad šiandieniniame susitikime su S. Skverneliu apie postus nebuvo kalbėta.

Į klausimą, kas bus naujos frakcijos seniūnas, politikai teigė dar kol kas negalintys atsakyti. Vis dėlto R. Andrikis informavo, jog iki šiol norą užimti frakcijos vadovo kėdę yra išreiškęs V. Kamblevičius.

„Aš paremsiu visus norinčius, bet kad tų norinčių nelabai yra. Kamblevičius išreiškė norą, lyg tai išsakė, tai jeigu atsiras dar konkurentas, tai svarstysim. Kol kas konkurentų nėra“, – kalbėjo R. Andrikis, pridūręs, kad tai būtų geras frakcijos seniūnas.

A. Butkevičiaus teigimu, įkurta frakcija turėtų būti centro-kairės. Pasak jo, šiuo metu Gintauto Palucko atstovaujami socialdmeokratai šiai krypčiai neatstovauja.

„Jeigu kalbėtume apie poną Palucką, kuris kalba, kad jis yra super kairysis, bet jis bendrauja su konservatoriais. Tai aš noriu pasakyti, jeigu balsuojate už socialdemokratus, jūs tuo pačiu balsuojate ir už konservatorius“, teigė politikas.

Antradienį pranešta, kad Seime vėl nebeliko frakcijos „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“, iš jos pasitraukus 4 parlamentarams – frakcijos seniūnui V. Kamblevičiui, seniūno pavaduotojui Algimantui Dumbravai, Juozui Imbrasui ir Onai Valiukevičiūtei. V. Kamblevičius teigė, kad pasitraukimo motyvai yra „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio vienašališkumas.

Suirus valdančiojoje koalicijoje esančios Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijai Seime, iš „tvarkiečių“ frakcijos pasitraukę politikai bei parlamentarai iš mišrios Seimo narių grupės ir kai kurie „socialdarbiečių“ frakcijos nariai kalba apie naujai kuriamą frakciją Seime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite