Angle down Atgal

Nauja edukacija vaikams kvies susipažinti su senovinės Lietuvos piemenukais

Kaip seniau vaikystę leisdavo mūsų mažieji? Kas nutiktų, jeigu laiko mašina nusikeltume į praeitį ir susipažintume su tikrais piemenėliais, kurie augo be telefono ir kompiuterinių žaidimų?Ansamblis „Lietuva“ pristato nuotaikingą edukacinę programą vaikams „Lid lido, rad ralio“, kuri vyks gegužės 16-27 dienomis. Kartu bus išbandomas ano laikmečio bendraamžių laisvalaikis, pomėgiai ir lietuviškos tradicijos.

Čia piemenukai papasakos, ką veikdavo kiekvieną dieną, kokius žaidimus žaisdavo, kokias daineles dainuodavo ir kokias melodijas grodavo savadarbiais instrumentais – netgi kokiais saldumynais smaližiaudavo. Kartu su talentingais ansamblio artistais vaikai šoks, muzikuos bei žais senovinius žaidimus.

Lietuvos kaimo piemenukai pasidalins savo tradicijomis ir magiškomis šventėmis, kurias rūpestingai puoselėjo. Jie papasakos apie Jurgines, Jorę, Sekmines, Gandro dieną, Pavasario lygiadienį (Velykas) ir kitas ypatingas dienas. Jurginės, dar kitaip vadinamos piemenukų švente, minimos pavasarį ir žymi ganiavos pradžią – sugrįšime į laikus, kai vaikai išgindavo į laukus gyvulius.

Vaikai taip pat žais senovinius piemenukų žaidimus, sužinos raliavimo magiją, išmoks „starkavimo“, sakys oracijas ir lalavimus, gros senoviniais mediniais instrumentais, išgirs apie Spirgutį ir savojo šaukšto paprotį. Vaikučiai matuosis tokius senovinius apavus kaip vyžos, naginės, klumpės, netgi mokysis vaikščioti kojūkais.

Remdamiesi vaikų tautosaka ir senaisiais lietuvių papročiais palyginsime, kaip gyvename dabar, technologijų pasaulyje, o kokius džiaugsmus, vargus ir išdykavimus patyrė senovinės Lietuvos vaikai.

Programos režisierė – Loreta Putvinskaitė-Vičienė.

Mokytojai kviečiami registruotis per Kultūros paso sistemą. Daugiau informacijos: www.ansamblis-lietuva.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite