Angle down Atgal

NATO sąjungininkai kviečia į susitikimą Šakiuose

NATO pajėgų integravimo vieneto kariai tęsia vizitus į savivaldybes, kurių tikslas - supažindinti Lietuvos visuomenę su NATO indėliu į regioninį saugumą. Ketvirtadienį NATO kariai lankysis Šakiuose.

NATO pajėgų integravimo vieneto, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, JAV bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-sios rinktinės kariai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai susitiks su Šakių savivaldybės vadovais, lankysis gimnazijoje, pramonės ir verslo objektuose, pristatys savo techniką.

Kariai taip pat ketina susipažinti su bendruomenių veikla, istorinėmis kultūrinėmis apylinkių vietomis, pagerbti karių kapus.

NATO 70-mečio įkūrimo ir Lietuvos narystės NATO 15-mečio paminėjimui skirtuose renginiuose, NATO sąjungininkai jau yra aplankę apie 30 Lietuvos savivaldybių.

„NATO diena regione" renginius organizuoja NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje, veikiantis nuo 2015 m. rugsėjo. NATO pajėgų integravimo vieneto personalo struktūrą taikos metu sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių.

Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus aštuoniuose valstybėse - Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje - NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite