Angle down Atgal

NASA pranešė, kad iki 2024 metų į Mėnulį išsiųs astronautus

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) planuoja iki 2024 metų Mėnulyje nutupdyti pirmąją moterį ir kitą astronautą vyrą.

„Mes pradedame naują beprecedentę žmonijos kosminių skrydžių erą,“ – pristatydamas naujausią agentūros biudžeto planą, sakė NASA administratorius Jim Bridenstine, vadovaujantis Amerikos kosmoso agentūrai.

Naujausiame biudžeto prašyme prezidentas Donaldas Trumpas NASA 2021 metų biudžetui ragino skirti 25 milijardus dolerių, kas yra 12 procentų padidėjimas, lyginant su praėjusių fiskalinių metų biudžetu.

„Tai 21-ojo amžiaus biudžetas, vertas 21-ojo amžiaus kosmoso tyrimų ir vienas stipriausių NASA biudžetų istorijoje,“ – biudžeto pristatymui surengto renginio “State of NASA“ metu sakė NASA administratorius Jim Bridenstine. „Jei anksčiau prezidento parama NASA nebuvo aiški, tai šiuo metu ji tapo akivaizdžia.“

Pranešama, kad yra numatytos lėšos, skirtos specialaus erdvėlaivio kūrimui, kuris būtų dalis „Artemis“ programos, nugabensiančios žmones atgal į Mėnulį.

Savo kalboje Bridenstine taip pat palietė finansinio įsipareigojimo temą, kuomet biudžeto dalis skirta daugybės programų finansavimui, kurių tikslas kurti technologines inovacijas, galimas panaudoti operacijų metu ant Mėnulio, o vėliau ir Marso paviršiaus.

Administratorius taip pat detalizavo naujausio biudžeto prašymo išskyrimą planetiniams mokslams, tarp kurių ir 415 milijonai dolerių skirtų James Webb kosminio teleskopo paleidimui, suplanuotam 2021 metais.

„Jis pirmą kartą išvys pirmąją šviesą Visatos istorijoje,“ – sakė Bridenstine.

Prieš žmonijai pasiekiant Marsą, NASA planuoja ten pasiųsti dar daugiau marsaeigių. 2021 metų biudžeto prašyme numatyta ir 529 milijonai dolerių, skirtų robotiniams Marso tyrimams, tarp kurių ir „Mars 2020“ marsaeigio misija.

„Marsaeigio „The Mars 2020“ misija taip pat yra labai svarbi ir perrašysianti mokslinius vadovėlius,“ – sakė Bridenstine. „Jos metu, ir ši dalis man labiausiai patinka, bus įvykdytas pirmasis malūnsparnio skrydis kitame pasaulyje“.

Biudžeto prašyme taip pat numatytos lėšos tyrimų programai, susijusiai su vadinamosiomis „ateities pramonėmis“ – tokiomis technologijomis, kaip dirbtinis intelektas, kvantinės kompiuterinės sistemos ir pažangiosios komunikacijos.

Bridenstine sakė toliau spausiantis Kongresą, kad šis paremtų NASA programos prioritetus.

Gismeteo.lt ​

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite