Angle down Atgal

Nakvynės namai už 588 tūkst. eurų

Tai yra skaityojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Po penktadienio tarybos posėdžio dar kartą įsitikinau, kad savivaldybėje vis tik kitaip skaičiuojama.

Šiauliečiai turbūt pamena, kaip prieš kelis mėnesius vieno Šiaulių universiteto bendrabučio gyventojai pasipriešino, kai sužinojo, jog tame pačiame bendrabutyje savivaldybė nusprendė įkurti nakvynės namus.

Tada buvo parinkta kita nakvynės namų vieta, ten perkeliant visus paslaugų gyventojus išskyrus benamius.

Benamiams reikėjo surasti kitą vietą. Tokią vieta atsirado „Busturo“ teritorije. Kažkokia buvusi kompresorinė. Įdomu tai, kad ta kompresorinė „Busturui“ nereikalinga ir jos likutinė vertė keliasdešimt centų, tačiau savivaldybė, kuriai priklauso 100 proc. „Busturo“ akcijų iš esmės perka savo turtą už 58 tūkstančius eurų. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus tokie įstatymai ir kitos galimybės nėra.

Matematika tokia: kompresorinė 58 tūkst. + 30 tūkst. techninis projektas + 400 tūkst. remontas + 100 tūkst. kelias (nes kompresorinė yra „Busturo“ teritorijoje ir reikalingas naujas kelias per greta esantį sklypą). Viso – 588 tūkst. eurų. Preliminarus įstaigai reikalingas plotas 350 m. t.y 1 680 eurų 1 m² .

Ar čia daug, ar mažai turbūt priklauso nuo požiūrio.

Šiandien ta tema kaip tik teko bendrauti su vienu nekilnojamo turto ekspertu. Pasak jo, kaina neadekvati pastato paskirčiai. Manau, kad tame yra tiesos. Internete skydinio/karkasinio namo kainos prasideda nuo 600 eurų už 1 m² .

Galbūt tą patį rezultatą galima pasiekti mažesniais kaštais, o likusias lėšas skirti benamių prevencijai ir integracijai? Nežinau, nes tarybai alternatyvų pateikta nebuvo, tačiau pasak pasak administracijos direktoriaus kiti svarstyti variantai buvo dar brangesni.

Tokie ir panašūs sprendimai kelia nemažai abejonių, todėl ne kartą siūlėme savivaldybėje pradėti taikyti kaštų ir naudos analizę. Deja, bet kol pinigų „kaip šieno“ tokio poreikio nėra.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite