Angle down Atgal

Naktinis žygis į A.Ramanausko – Vanago bunkerį

Eičiūnų krašto jaunimas kiekvienais metais organizuoja festivalį „Kaime žydi abrikosai“, kuris vyksta vis kitoje vietoje. Šiais metais aštuntasis festivalis vyko Stakliškėse.

Dalyvauti įdomioje festivalio programoje gavome kvietimą ir mes – Želkūnų bendruomenės mėgėjų teatras „Veidrodis“. Žiūrovams parodėme Vydūno pjesę „Numanė“. Na, o po dvyliktos valandos prasidėjo naktinis žygis į A. Ramanausko – Vanago bunkerį Gojaus miške. Mums buvo patikėta pasirūpinti visa žygio programa, kurios nežinojo nė vienas žygio dalyvis. Įveikę 10 km snieguotu ir nelengvu miško keliu, žygeiviai pasiekė bunkerį, prie kurio jau rado sriubą verdančią partizanų „ryšininkę“ Sonatą ir „partizaną“ Virginijų.
Prie bunkerio Aukštadvario regioninio parko etnologė R.Balsevičiūtė papasakojo apie pokario kovas, apie partizanų vadą A.Ramanauską – Vanagą ir… čia įvyko staigmena. Pasipylus šūviams ir sproginėjimams, iš tamsos išlindo rusų kariai, kuriuos labai tikroviškai suvaidino Jonas ir Žilvinas. Jie reikalavo, kad dalyviai pasakytų, kur Vanagas, bet žygio dalyviai išbandymus atlaikė, „sovietų kariai“ pasitraukė.
Paragavę sriubos, o daugelis ir pakartoję, šlapiomis kojomis, bet su geromis emocijomis, žygio dalyviai leidosi atgal į Stakliškes – laukė netrumpas 10 km kelias.
Norime padėkoti Stakliškių skautams bei jų vadovei M.Grabauskienei už pagalbą ir ištvermę organizuojant žygį. Džiaugiamės, kad visi žygio dalyviai grįžo laimingai, kupini gerų emocijų ir įspūdžių.

Želkūnų bendruomenės mėgėjų teatro „Veidrodis“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite