Angle down Atgal

Naftos kainos stiebiasi aukštyn

Naftos kainos ketvirtadienį atsitiesė po nedidelio nuosmukio ir toliau kopia aukštyn.

Balandžio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios paaugo 0,4 JAV dolerio, arba 0,72 proc., iki 56,19 JAV dolerio už barelį.

O kovo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) paūgėjo 0,34 JAV dolerio, arba 0,66 proc., iki 51,51 JAV dolerio už barelį.

Nedidelį kainų nuosmukį buvo paskatinusi Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) paskelbta ataskaita, kurioje naftos paklausos augimo 2020 metais prognozė buvo sumažinta 365 tūkst. barelių per dieną iki 825 tūkst. barelių per dieną.

TEA taip pat prognozuoja, jog šių metų pirmąjį ketvirtį „juodojo aukso“ paklausa pasaulyje sumažės 435 tūkst. barelių per dieną ir paklausos ketvirčio nuosmukis bus pirmasis per daugiau kaip dešimtmetį.

Agentūra paaiškino, jog prognozės buvo pablogintos dėl Kinijoje atsiradusio koronaviruso plitimo.

Smarkiausiai nukentėjusioje centrinėje Hubėjaus provincijoje ketvirtadienį buvo pranešta net apie 242 naujas mirtis nuo viruso COVID-19 per vieną parą, taip pat apie 14,84 tūkst. naujų pacientų. Šie skaičiai yra daug didesni už bet kuriuos ankstesnius vienos paros pokyčius nuo krizės pradžios gruodžio pabaigoje.

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 1,355 tūkst., o bendras šalyje užsikrėtusių asmenų skaičius jau beveik pasiekė 60 tūkstančių.

Šie duomenys gerokai skiriasi nuo vos prieš parą skelbtos informacijos ir tarnybos aiškina, jog tai lėmė užsikrėtimo atvejų skaičiavimo metodikos pakeitimai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite