Angle down Atgal

Nacionalinis diktantas Anykščiuose

Vasario 28 d. visoje Lietuvoje jau tryliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pirmajame ture dalyviai rašė Birutės Jonuškaitės specialiai diktantui kurtą tekstą „Milinė“, kuris buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Diktantą skaitė Marijus Žiedas.

Kaip ir kasmet, diktantas buvo rašomas ir Anykščių r. savivaldybės salėje, viešojoje Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje, bibliotekos skyriuose, mokyklose. Šiemet sulaukėme 226 kalbos mylėtojų, iš kurių – 40 suaugusiųjų ir 186 moksleivių. Į kalbos šventę Savivaldybės didžiojoje salėje susirinko aštuonetas konkurso dalyvių.

Dalyviams liko jų rašto kopija, tad galės savarankiškai pasitikrinti, kai originalus diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 d. svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su paaiškinimais). I etapo konkurso dalyvių diktantai komisijos tikrinami iki 5–6 klaidos.

II etapas – diktanto finalas – vyks Vilniuje balandžio 4 d. 11 val. Į diktanto finalą asmeniškai kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys.

Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Nacionalinio diktanto konkurso rengimo komisija nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite