Angle down Atgal

N. Venckienė parvežta į Lietuvą

Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė trečiadienio vakarą parvežta iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą.

„Taip, mes galime patvirtinti, kad asmuo yra Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – žurnalistams Vilniuje sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Tomas Krušna.

Jis pridūrė, kad N. Venckienė parvežta trečiadienio vakarą, tačiau neatskleidė nei tikslaus laiko, nei kokiu būdu.

„Klausimas yra adresuotinas policijai. Bendras principas, ar šitas asmuo, ar kitas asmuo, laikomas tardymo izoliatoriuje-kalėjime, nes skirta kardomoji priemonės suėmimas 48 valandoms“, – teigė prokuroras.

Anot T. Krušnos, ikiteisminis tyrimas dėl įtariamų N. Venckienės nusikaltimų yra beveik baigtas, byla yra Kauno apygardos prokuratūroje, artimiausiu metu bus kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo.

„Iš esmės ikiteisminis tyrimas šioje byloje yra atliktas. Yra likę pavieniai ikiteisminio tyrimo veiksmai, kurie negalėjo būti atlikti dėl tos priežasties, kad asmuo buvo pasislėpęs užsienio valstybėje, po ko vyko gana ilgai trukęs ekstradicijos procesas. Atlikus šiuos veiksmus, planuojama, kad artimiausiu metu byla bus perduota teismui ir vyks teisminis bylos nagrinėjimas (...) Byla pakankamai aiški ir tikrai yra pagrindo greitai viską išsiaiškinti teisme“, – sakė T. Krušna.

Anot prokuroro, N. Venckienei turėtų būti pareikšti įtarimai dėl sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei, smūgio policijos pareigūnui, teismo sprendimo nevykdymo ir trukdymo antstoliui.

T. Krušnos teigimu, dėl Lietuvos ir JAV teisinių sistemų skirtumų jai panaikinti kaltinimai dėl tvirkinimo ir neteisėto informacijos rinkimo.

„Baudžiamasis persekiojimas bus galimas ne dėl visų inkriminuojamų veikų. Tai yra sietina su skirtingu teisiniu reglamentavimu ir skirtingomis teisinėmis sistemomis (...) Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos Generalinės prokuratūros 2015 metų prašyme, baudžiamasis persekiojimas Lietuvoje negalės būt vykdomas“, – sakė prokuroras.

Jis taip pat pridūrė, kad yra galimybė, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kreiptis į užsienio valstybę dėl naujų įtarimų.

N. Venckienė pargabenta iš Jungtinių Valstijų, kur nuo praėjusių metų pradžios buvo laikoma Čikagos kalėjime.

JAV Federalinio kalėjimų biuro duomenų bazėje trečiadienį paskelbta, kad N. Venckienė iš kalėjimo buvo paleista lapkričio penktą dieną.

N. Venckienės sūnus trečiadienį paryčiais paskelbė, kad jo motina Čikagos oro uoste buvo įsodinta į lėktuvą.

Pasklidus žiniai apie buvusios teisėjos ir parlamentarės parvežimą, Lietuvos teisėsauga iš pradžių atsisakė nurodyti, kada ji bus pargabenta.

Pasak prokuroro T. Krušnos, šioje byloje ekstradicijos proceso metu JAV buvo susidurta su agresyvia gynyba.

„Tas procesas JAV tikrai buvo intensyvus. Visos procesinės skundimo galimybės buvo išnaudotos. Ta paprasta kalba kalbant, su tokia agresyvia gynyba ne kiekvienoje byloje yra susiduriama“, – teigė T. Krušna.

Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Pati N. Venckienė tvirtino, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Ji Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite