Angle down Atgal

N. Mikelionis: patikros punktuose šeštadienį dalis rytinių laikų liko neužpildyti

Savaitgalį pastebimas smarkiai sumažėjęs skaičius norinčiųjų registruotis į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, šeštadienį dalis rytinių laikų juose taip ir liko neužpildyti, BNS sakė karštąją koronaviruso liniją administruojačios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.

„Šiai dienai, šeštadieniui, pas mus dar yra labai daug laisvų vietų ir labai gaila, bet dalis jų ir liko neužpildytų rytinių ir laikas jau praėjęs“, – sakė jis.

N. Mikelionis vardijo, kad Alytuje šeštadienį nieko nėra registruota nuo 11 val., Kaune viena linija laisva nuo 15.30 val., kita – nuo 14 val. iki 18.15 val., trečia – nuo 10.40 val. iki pat darbo pabaigos. Marijampolėje paskutinis žmogus šeštadieniui kol kas registruotas 11.10 val. Vilniuje Savanorių prospekto punkte nuo 10.40 val. iki darbo pabaigos taip pat yra tuščia, V. Gerulaičio gatvėje taip pat buvo laisvų vietų iki 11 valandos.

Panevėžyje, Tauragėje, Utenoje taip pat yra laisvų vietų šeštadieniui. Dalyje punktų, kuriuose pradėta registracija sekmadieniui, kol kas nėra prisiregistravęs nė vienas žmogus.

„Kaip matome, noras žmonių tirtis ir skambinti į 1808 koreliuoja su geru oru, savaitgaliu. Tikrai vietų yra“, – sakė jis.

N. Mikelionio teigimu, žmonių savaitgalį mažiau registruojama dėl to, kad gerokai sumažėja ir skambinančiųjų: skambučių srautai skirtingomis savaitės dienomis skiriasi kelis kartus.

„Pirmadienį mes matomai turėsime didžiulį antplūdį, kaip ir praėjusį pirmadienį, kai mes turėjome 14,7 tūkst. skambučių. Visi, grįžę po savaitgalio, puola skambintis“, – sakė jis.

Tuo tarpu penktadienį skambučių buvo kiek daugiau nei 4,5 tūkst., vidurkis būna apie 6 tūkst.

N. Mikelionis svarstė, kad įgavus patirties, punktų darbo laiką greičiausiai reikės koreguoti atsižvelgiant į apkrovimą skirtingomis savaitės dienomis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienio vakarą pasirašė įsakymą, numatantį, kad nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“.

Toks sprendimas, remiantis ministro pasirašytu dokumentu, galiotų sekmadienį bei pirmadienį ir tik Vilniuje bei Kaune, nes būtent šiuose miestuose šiuo metu veikia po tris patikros punktus.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokie pakeitimai galios dvi dienas – nuo sekmadienio, iki antradienio, kuomet įsigalios antroji sprendimo dalis, leisianti didžiosioms savivaldybėms vėl grąžinti norimą kiekį mobiliųjų punktų, tačiau jų veikla turės būti suderinta su laboratorijų pajėgumais ištirti ėminius.

Šeštadienio duomenimis, neištirtų ėminių skaičius per parą sumažėjo daugiau nei tūkstančiu – šiuo metu laboratorijose likę neištirti 2072 ėminiai, penktadienį šis skaičius siekė 3288.

Lietuvoje iki šeštadienio ryto patvirtintas 771 koronaviruso atvejis, per praėjusią dieną buvo nustatyti nauji 75 atvejai. Iš viso per penktadienį ištirti 2944 ėminiai dėl koronaviruso.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite