Angle down Atgal

N. Mačiulis: J. Bidenui tapus JAV prezidentu, atsitrauktų rizika, susijusi su vis didėjančius protekcionizmu

Demokratų kandidato Joe Bideno pergalė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento rinkimuose reikštų, kad atsitraukia protekcionizmo rizika, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„Jei J. Bidenas taptų JAV prezidentu, tai JAV ir ES, JAV ir Lietuvos santykiams tai būtų labiau teigiama negu neigiama naujiena. Vis tik Donaldas Trumpas išsiskyrė tuo, kad vykdė labai agresyvią protekcionistinę politiką ne tik Kinijos, bet ir Europos Sąjungos (ES) atžvilgiu“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė N. Mačiulis.

Pasak ekonomisto, tikėtina, kad J. Bidenas bus labiau linkęs atgaivinti dvišalius prekybinius ir tarptautinius susitarimus.

„Tikėtina, kad demokratų atstovas bus nuosaikiau nusiteikęs, bus labiau linkęs atgaivinti daugiašalius tiek prekybinius, tiek tarptautinius susitarimus. D. Trumpas buvo perėjęs prie dvišalių susitarimų, galvojo, kad JAV, turėdamos didelę derybinę galią, galėtų išsireikalauti daugiau, besiderėdamos su vienu partneriu, o ne su daugybe“, – sakė N. Mačiulis.

„Manau, kad J. Bidenas gali atgaivinti tuos daugiašalius susitarimus arba nebloginti situacijos šiame fronte. Dėl šios priežasties viena didelė rizika, susijusi su didėjančiu protekcionizmu, atsitraukia, ir tai yra gerai“, – pridūrė ekonomistas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite