Angle down Atgal

MRU studentai pavasario sesiją grįš prie kontaktinių studijų

Mykolo Romerio universitete (MRU) pavasario semestro studijos bus organizuojamos kontaktiniu būdu, pirmadienį pranešė aukštoji mokykla.

„MRU sprendimas grįžti į įprastą studijų procesą pavasario semestre priimtas atsižvelgus į eilę aspektų: siekį, užtikrinti kuo aukštesnę studijų kokybę ir maksimaliai laikytis akredituotų studijų programų reikalavimų; į Studentų atstovybės išsakytą nuomonę grįžti prie gyvų kontaktinių studijų; pasiskiepijusių studentų rodiklį; bendrą Lietuvos universitetų poziciją, išsakytą Lietuvos universitetų rektorių konferencijoje“, – teigiama MRU pranešime.

Anot jo, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, studentų srautai bus reguliuojami. Paskaitos, kuriose dalyvaus 40 ir daugiau studentų, vyks nuotoliniu būdu. Paskaitos, kuriose studentų skaičius neviršys 40 asmenų, bei seminarai, vyks kontaktiniu būdu.

„Studentų srautai universitete bus nedideli, ne tik dėl taikomos „40 ir daugiau“ taisyklės, bet ir dėl to, kad daugumoje bakalauro ištęstinių studijų programų ir magistro studijose yra taikomas mišrus studijų modelis, kai dalis užsiėmimų vykdomi nuotoliniu būdu“, – tvirtina aukštoji mokykla.

Taip pat MRU numatė išimtį, leidžiančią atsižvelgti į didžiosios studijuojančių grupės dalies, jeigu jie serga ar dėl kitų priežasčių yra saviizoliacijoje, pageidavimą ir laikinai perkelti mokymąsi į nuotolinį būdą.

Universiteto studentams, gyvenantiems bendrabučiuose Vilniuje, susirgus COVID-19 ar turėjus artimą kontaktą su sergančiuoju, žadama suteikti nemokamas apgyvendinimo paslaugas saviizoliacijai. 

Studentams, kurie atvyksta studijuoti ir kuriems pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reikalavimus būtina saviizoliacija, universitetas žada apmokėti 50 proc. saviizoliacijos apgyvendinimo išlaidų.

„Izoliavimuisi skirti kambariai aprūpinti mikrobangų krosnelėmis, šaldytuvais, virduliais, turi atskirus įėjimus į dušus ir tualetus. Studentų užsisakytą ir pristatytą maistą budėtojai nuneša į tam skirtą patalpą, iš kurios izoliacijoje esantis studentas, gali saugiai pasiimti“, – tvirtinama MRU pranešime.

Taip pat aukštoji mokykla žada suteikti nemokamą psichologinę pagalbą, jei to prireiktų izoliacijoje esantiems studentams.

Reaguodami į šalyje sparčiai plintantį koronavirusą, šalies universitetai 2020 metų rudenį perėjo prie nuotolinių studijų modelio.

Nuo praėjusių metų rudens dalyje universitetų dalis studijų jau vyko kontaktiniu arba mišriu būdu.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite