Angle down Atgal

Moliūgų šventė Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijoje

Spalio 23 d. Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijoje įvyko Moliūgų šventė, į kurią pakvietė šių eilučių autorė ir mokytoja Daiva Bingelienė. Joje dalyvavo 2 a, 2 b, 3 a, 3 b ir 4 a klasių mokiniai, o šių mokinių tėveliai anksti rytą atrideno į mokyklą po ąžuolais didžiausius moliūgus, nešė gražiausiai dekoruotas šias daržoves. Netoli ąžuolų ant kalnelio iš moliūgų sudėliota nusidriekė besišypsanti Kirmėlytė.

Šventę pradėjo muzikos mokytojos Rasos Burinskienės, įgarsinusios reginį, 3 b ir 2 b klasių mokinių kolektyvas, kuris atliko dainą „Zyzė uodas“. Vėliau buvo skelbiami gražiausiai dekoruoto moliūgo šeimininkai. Po ilgų diskusijų šį titulą pelnė 2 b klasės mokinė Gerda Burdulytė.

Šventėje vyko ir didžiausio moliūgo rinkimai. Patys mokiniai su matavimo juostomis pamatavo savo moliūgų skersmenį. Didžiausią moliūgą užaugino 2 b klasės mokinės Austėjos Davailytės šeima. 2 b klasės mokiniai papasakojo šventėms dalyviams įdomybių apie moliūgus, o 3 b klasės mokiniai pristatė kino juostą „Daržo karaliaus Moliūgėlio pėdsakai“. Šioje juostoje buvo eksponuojami šventėje dalyvavusių mokinių darbai. Linksmaisiais traukinukais mokiniai aplankė keturias stoteles, kuriose dainavo, klausėsi pasakojimų apie moliūgus.

Vyko ir draugiškos rungtys su moliūgais. Buvo įdomu ir kilo daug teigiamų emocijų, juk kamuolį rungtyse pakeitė moliūgai. Nugalėjo draugystė.

Renginio pabaigoje klasių seniūnai turėjo pamatuoti Kirmėlytės ilgį. Nieko nelaukę mokiniai, pasiėmę atstumų matavimo ratuką, nuskubėjo matuoti. Nors šiais metais Kirmėlytės ilgis siekė tik septynis metrus, nenuliūdome, o pasižadėjome sau, kad kitais metais sukonstruosime dar ilgesnę. Šventę vainikavo „Moliūgėlio vaišės“. Pintinėse puikavosi moliūgų sultys, lukštentos ir nelukštentos moliūgų sėklos, džiovinti moliūgai, moliūgų pyragai, moliūgų košė, žalios moliūgų skiltelės.

Puikus oras, džiugi nuotaika, laimingi mokiniai – tai moliūgais kvepianti šventė.

Vilija KALINAUSKIENĖ

Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

Nuotraukos iš asmeninio albumo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite