Angle down Atgal

Molėtų viešbutyje įkalinti žmonės neišlaisvinami iš izoliacijos, nes nėra kam paimti mėginių

Molėtų viešbutyje po keturis kambaryje gyvenantys vyrai negali išvykti karantinuotis į namus, nes iš jų neimami koronaviruso mėginiai.

Šio rajono gyventojams negali padėti nei savivaldybė, nei koronaviruso karštosios linijos 1808 specialistai.

Teigiama, kad iš Norvegijos parvykę piliečiai į Lietuvą sugrįžo per anksti, kai dar nebuvo išleistas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas koronaviruso mėginius imti oro uostuose.

Pusvalandžiu vėliau į Kauno oro uostą iš Švedijos atskridę Lietuvos piliečiai jau buvo tikrinami, nes tuo metu sveikatos apsaugos ministro įsakymas jau buvo įsigaliojęs.

Dabar viešbutyje įstrigusiems molėtiškiams patariama laukti, kol sveikatos apsaugos ministras patvirtins naują tvarką, kuri leistų imti koronaviruso mėginius iš žmonių, kuriems nepasireiškia COVID-19 simptomai.

Atvyko per anksti, todėl mėginių nepateikė

Trečiadienio pavakarę Kauno oro uoste nusileidęs lėktuvas iš Oslo parskraidino 60 keleivių. Čia jie buvo susodinti į autobusus ir išskirstyti po savivaldybes.

Molėtų gyventojas Arūnas Tarvidas su keturiais šio reiso keleiviais per Vilnių, kur buvo įsodintas dar vienas grįžęs į Lietuvą molėtiškis, savivaldybės transportu buvo nugabenti į Molėtus ir apgyvendinti viešbutyje „Gerugnė“.

A. Tarvidas viename kambaryje gyvena su trimis vyriškiais, nors Molėtuose turi puikias sąlygas karantinuotis – atskirą butą.

Tačiau vyras į namus neišleidžiamas, nes savivaldybė nesugeba suorganizuoti mėginio dėl koronaviruso paėmimo.

Alfa.lt primena, kad naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojęs sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendimas įpareigojo visus, grįžtančius iš užsienio, dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms izoliuoti savivaldybių patalpose.

Ketvirtadienio naktį ministras sprendimą pakeitė bei sudarė sąlygas išleisti žmones izoliuotis namuose atlikus jiems tyrimus dėl koronaviruso.

Šie pakeitimai buvo aktualiausi savivaldybėms, kuriose pasitinkami iš užsienio lėktuvais, keltais, per pasienio punktus grįžtantys Lietuvos piliečiai. Jos turėjo rūpintis ir žmonių laikinu karantinavimu, taip pat tartis su kitomis savivaldybėmis dėl jų gyventojų pervežimo.

Antai Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas savo feisbuko paskyroje pasakoja, kad nuo penktadienio ryto miesto specialistų „kovos grupės“ ėmė mėginius iš trijų keltų keleivių, o jų buvo nei daug, nei mažai ­­– apie 350.

Tik nedidelė jų dalis buvo nukreipta į savivaldybės paruoštas patalpas, kiti paleisti karantinuotis namuose.

„Kitas kovos frontas ­­– nuolatos veikiantis mobilus patikros punktas, kuriame dirbta taip pat trimis pamainomis ir paimta 50 mėginių. Trečioji „fronto linija“ ­­– pradėta savivaldybės parengtose patalpose izoliacijoje esančių žmonių „išlaisvinimo“ į saviizoliacijos erdves operacija, kurios metu šiandien į tam tikslui tinkamas patalpas iškeliavo dar 26 žmonės“, – teigė meras.

Gyvena keturiese viename kambaryje

A. Tarvidas su kitais keleiviais iš Norvegijos Molėtų viešbutyje „Gerugnė“ apgyvendintas kovo 25 d.

„Dauguma čia gyvena po vieną kambaryje, bet mums turbūt nebuvo vietos, tai suvarė keturis į vieną kambarį“, – pasakojo vyras.

Anot jo, gyventojai nėra artimi – vienas kito nepažįsta. „Trečiadienį 23 val. vakaro jau buvome čia ir nuo to laiko gyvename kartu“, – pripažino molėtiškis.

Šiame viešbutyje, priešingai nei Vilniuje ir kitose savivaldybėse, izoliuotų asmenų maitinimu Molėtų savivaldybė nesirūpina. Maisto produktų prie viešbučio durų palieka jų artimieji.

„Nieko neduoda, nemaitina. Viskas iš savų, valgome, ką atneša savi“, – pasakojo įkaltintas vyras.

Neregistruoja tyrimui, nes neserga

A. Tarvidas galėtų karantinuotis nuosavame bute, tačiau jis neišleidžiamas iš viešbučio, nes nepavyksta pateikti koronaviruso mėginio.

„Kas turi sąlygas izoliuotis namuose, turėtų paleisti, bet nepaleidžia, nes niekaip negali atlikti tyrimo. Skambinau trumpuoju numeriu 1808 ir į savivaldybę, bet niekaip negali užrašyti į mobilios stotelės eilę. Karštąja linija registruoja tik tuos, kurie jau turi ligos simptomų. Mus savivaldybės transportu nuvežtų į Utenos punktą, bet neregistruoja, nes neturime ligos simptomų“, – pasakojo molėtiškis.

Molėtų rajono savivaldybė taip pat neorganizuoja mėginių paėmimo iš šiame viešbutyje izoliuotų asmenų.

„Kai mes nusileidome trečiadienį iš Oslo Kaune apie penktą vakaro, iš mūsų tepinėlių nepaėmė, nes dar negaliojo tokia tvarka. Po pusvalandžio nusileido lėktuvas iš Švedijos, iš jų jau ėmė. Tiesiog mes atskridome per anksti – nepateikėme“, – stebėjosi molėtiškis.

Pasak A. Tarvido, dabar jiems negali padėti nei karštosios linijos, nei savivaldybės tarnautojai.

Molėtų viešbutyje įstrigusiems lietuviams teigiama, kad jie turi laukti naujos tvarkos, kurią patvirtintų sveikatos apsaugos ministras. Iki tol patarima patiems registruotis koronaviruso karštosios linijos telefonu 1808.

„Aš jiems skambinau, jie sako tą patį – kad lauktume naujos tvarkos, nes šiuo metu registruojami tik gyventojai, kurie turi ligos simptomų“, – sakė molėtiškis.

Vyras teigė, kad Molėtuose turi idealias sąlygas izoliuotis vienas tuščiame bute. „Ten idealios sąlygos, daug geresnės, negu dabar susigrūdus šiame viešbučio kambaryje“, – tikino iš Norvegijos grįžęs gyventojas.

Jis teigė prašęs savivaldybės leisti laukti mėginio paėmimo savo namuose, tačiau leidimo negavo.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite