Angle down Atgal

Molėtų teismo rūmuose apklaustas Kęstutis Tubis

Po pusės metų pertraukos Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai pirmadienį, spalio 26-ąją, tęsė buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Pirmadienio posėdyje teismas apklausė patį teisiamąjį.

K.Tubis atsakė į bylą nagrinėjančios Molėtų rūmų teisėjos Monikos Benetės, Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Dalios Markauskienės bei savo advokatų klausimus.

Teisiamojo apklausa atlikta pagal visus tris baudžiamosios bylos epizodus. K.Tubis savo kaltę neigė, tvirtino, kad byla sufabrikuota. Jis beveik aiškiai įvardijo ir bylos užsakovus.

Teismui nėra pateiktas vienos dienos, kai STT, atlikdama kriminalinės žvalgybos veiksmus, sekė K.Tubį, įrašas iš jo darbo kabineto. Pasak K.Tubio, tame konkrečios dienos įraše „būtų išteisinamieji įrodymai mano atžvilgiu.“

K.Tubio atstovai prašė teismo paskirti kitų dviejų STT įrašų ekspertizę, kuri turėtų nustatyti, ar tie įrašai nėra sufabrikuoti.

Priminsime, jog K.Tubis STT pareigūnų buvo sulaikytas 2019 metų sausio 28 dieną. Jam pareikšti įtarimai prekiavus poveikiu - kyšio ėmimu, siekiant sudaryti išskirtines sąlygas įsigyjant žemės sklypą bei išasfaltuoti keliuką į įmonės teritoriją Antrųjų Kurklių kaime ir nematerialaus kyšio ėmimu.

Apklausiamas pagal pirmąjį epizodą, kurio esmė - verslininko Rimvydo Kugio bandymai įsigyti valstybinės žemės sklypą ir bandymai už tai atsilyginti K.Tubiui, eksmeras teismui sakė, jog verslininkas įkyriai prie jo lindo, o kartą jiedu susitiko net tualete.

Aiškindamamsis dėl trečiojo, vadinamojo Arvido Pajuodžio epizodo, K.Tubis dėstė, jog jis pastarajam teikė psichologinę pagalbą. „Žmogui reikėjo psichologinės pagalbos“, - apie tai, kodėl žadėjo pasirūpinti A.Pajuodžio įdarbinimu, teisme sakė K.Tubis.

Plačiau „Anykštoje“

Vidmantas ŠMIGELSKAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite