Angle down Atgal

Mokytojai persiderėti nežada ir rengiasi streikui

Didžiausia švietimo darbuotojus vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vadovaujama Egidijaus Milešino, ketvirtadienį dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotose derybose dėl 2020 m. biudžeto.

LŠMPS susitarimo su Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo Seime trūksta 62,2 mln. eurų.

„Liepos mėnesį derėjomės su ŠMSM, pasirašėme abi puses tenkinantį kompromisinį susitarimą. Tačiau ministerija nesugeba užtikrinti sutarties vykdymo, todėl inicijuoja naujas derybas. Galimybės dar kartą nusileisti nematome, todėl ruošiamės dviejų valandų įspėjamajam streikui lapkričio 28 d.“, - teigia LŠMPS pirmininkas E. Milešinas.

LŠMPS teigia, jog dabartiniai susitarimai privalo būti vykdomi, kaip tai pabrėžė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Be to, LŠMPS atkreipia dėmesį, kad susitarimo įgyvendinimui trūksta kiek daugiau nei 60 mln. eurų, o papildomos Seimo narių registruotos iniciatyvos klaidina visuomenę ir neleidžia susikoncentruoti ne tik į kitų metų biudžeto priėmimą, tačiau ir ilgalaikius sprendimus, gyvybiškai svarbius švietimo sistemai ir šalies raidai.

„Svarbu paminėti, kad šių metų susitarimas nesprendžia švietimo sistemos problemų iš esmės. Iki 2025 metų privalome turėti tvarią ir pažangią sistemą, kurioje vyktų mokytojų rotacija, ateitų nauji motyvuoti mokytojai. Derybos dėl kitų metų biudžeto tėra mažas, tačiau svarbus žingsnelis į priekį“, - sako E. Milešinas.

Švietimo sistemos darbuotojai sulaukia politikų replikų dėl mokyklų tinklo optimizavimo, tačiau tai neatspindi LŠMPS ilgalaikės vizijos ir esamos situacijos vertinimo.

„Mokyklų tinklas de facto yra maksimaliai optimalus. Be to, mes manome, kad švietimo sistemą reikia ne reformuoti ar optimizuoti, o stiprinti. Negalėdami pasiūlyti aukštos kokybės švietimo visoje Lietuvos teritorijoje galime pamiršti emigrantų susigrąžinimą ar šalies pažangą“, - sako E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite