Angle down Atgal

Mokytis niekada nevėlu

Rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Naudžiūnaitė pakvietė mūsų neįgaliųjų draugijos 12 asmenų grupelę dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymo programoje. Programos tema ,,Prisijungusi Lietuva“ - efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė.

Dalyviams buvo išdalinta mokomoji medžiaga, supažindinta su mokymo tikslais. Patys mokymai buvo dviejų lygių – buvo sudarytos pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupės, iki 10 -15 asmenų vienam užsiėmimui. Mūsų draugijos nariai su dideliu noru kibo į šiuos mokslus, o ir norinčiųjų turėjome tikrai nemažai. Manau, kad pagal galimybes sudarysime grupeles ir šioje mokymo programoje dalyvausime toliau ir ateityje.

Mūsų draugijos nariai, kurie nori mokytis kompiuterinio raštingumo, gali kreiptis į mus arba tiesiogiai į mielas šios bibliotekos darbuotojas: vyr. bibliografę Ziną Motiekaitienę ir savanorę mokytoją Renatą Zimuš arba į direktorę Aldoną Naudžiūnaitę. Baigusiems šią mokymo programą ir išlaikiusiems baigiamąjį testą buvo išduoti pažymėjimai ,,Skaitmeninės technologijos tau: ateik, sužinok, išmok“ .

Kita mūsų draugijos narių grupelė krimto mokslus Bačkonių konferencijų salėje, kur vyko VSI ,,Vilties žiedo“ seminaras. Šio seminaro tema ,,Mokymasis mokytis“, pranešėja lektorė Birūta Švagždienė. Seminare buvo gvildenamos ir perteiktos įvairios temos, mintys. Viena iš jų - kultūros elementai. Kiekviena kultūra yra sudėtinga, daugialypė ir jos pagrindiniai elementai tai - kalba, religija, vertybės, materialinė kultūra, estetika ir švietimas.
Ši tema buvo užbaigta gražia Pr.Būčio fraze: „Didžiosios mintys, kaip didieji medžiai, lėtai auga ir daug laiko trunka, kol pasirodo jų stiprumas, grožis ir nauda‘‘. Gvildenant temą „2030 LIETUVA‘‘ buvo akcentuota mintis, jog visuomenė turi būti laiminga, politiškai brandi, solidari.

Buvo diskutuojama kas darbo pasaulyje keičiasi ir kodėl vyksta šie pokyčiai, kokių gebėjimų reikia šiandienos problemų sprendimui bendradarbiaujant su kitais, susidorojant su netikėtumais. Pranešime buvo nagrinėta ir daug kitų temų. Paskaitos buvo labai įdomios, galėjome išreikšti ir savo mintis. Seminaro dalyviai buvo vaišinami kava, pietumis. Rugpjūčio 23 dieną nuvykome į Žaslių kultūros namus, kur šalia yra įsikūręs ir Žaslių tradicinių amatų centras.

Čia vyksta edukaciniai užsiėmimai, demonstruojami įvairūs tradiciniai amatai, sudaromos sąlygos gaminti, realizuoti tautinio paveldo produktus ir plėtoti tradicinius amatus. Mūsų draugijos nariai, kurių buvo net 22 asmenys, pasiraitoję rankoves kartu su edukacinių užsiėmimų vadovais Dalia Ramoniene ir Kęstučiu Žurausku, mokėmės kepti pagal tautinio paveldo receptą žaslietišką kugelį.

Kol pašautas kugelis kepė, kultūros namų salėje žiūrėjome skaidres apie Žaslių miestelio praeitį, išklausėme kultūrinių renginių organizatorės Valės Kurgonienės pasakojamų padavimų, išgirdome legendų apie šias apylinkes, domėjomės apylinkių lankytinomis vietovėmis. Po to vyko kugelio degustacija. Įdomiausia, kad kugelis kepė malkomis iškūrentose krosnyse dideliuose induose (britvanuose). Taip skanu buvo, kad išgramdėme visus britvanų kraštelius, nes kugelis buvo neapsakomai gardus. Skaniai pasivaišinę direktorei Rasai Ščerbavičienei įteikėme padėką už tokį šiltą ir mielą priėmimą, padovanojome visiems savo išaugintų kardelių.

Šias gėles pasirinkome todėl, kad mūsų apsilankymas sutapo ir su Baltijos kelio 30-mečio minėjimo švente. Susikibę visi už rankų padainavome dainą ,,Bunda jau Baltija“. Patys mes iš centro darbuotojų dovanų gavome ženklelius gražiai sukomponuotus su kardelių atvaizdu. Ačiū Jums, žasliečiai.

Stanislava Globienė

Autorės ir J. Katkevičiaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite