Angle down Atgal

Mokyklose įprasminama pilietine iniciatyva „Palikti namai"

Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios - Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Mokyklų bendruomenės Gedulo ir vilties dieną pradėjo minėti jau gegužės pabaigoje-birželio pradžioje. Pilietines iniciatyvas miestuose, miesteliuose organizavo daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, dar panašus skaičius minėjimų vyks ugdymo įstaigose Gedulo ir vilties dieną.

Šiemet minimos 76-osios pirmųjų trėmimų metinės. Per vieną jų savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, iš jų - 5060 buvo vaikai iki 16-os metų.

Mokyklos pakviestos organizuoti pilietinę iniciatyvą „Palikti namai“. Iniciatyvos idėja kilo iš buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimų - tekstuose gausu jautrių pasakojimų apie paliekamus namus, apie paskutinį žvilgsnį, nukreiptą į tėvų, senelių sodybą prieš išvežant į Sibiro platybes.

Ruošdamiesi pilietinei iniciatyvai, moksleiviai su mokytojais skaitys ir kartu aptars tremtinių atsiminimus, kurs tremtinių paliktų namų maketus, įsivaizduos ir aptars, ką tremtiniai išgyveno vežami į nežinią.

Tremčių minėjimo renginiuose moksleiviai pristatys savo rankomis sukurtus paliktus namus, skaitys tremtinių atsiminimus ir poeziją, dalinsis savo įžvalgomis ir išgyvenimais.

Valstybiniai renginiai, skirti paminėti pirmuosius Lietuvos gyventojų trėmimus, vyks Vilniuje birželio 14-ąją tradiciškai dviejose vietose: prie Genocido aukų muziejaus ir Naujojoje Vilnioje, prie tremtį simbolizuojančio vagono. Šiuose renginiuose taip pat bus pristatyta pilietinė iniciatyva „Palikti namai“, kurioje su sukurtais namų pavyzdžiais dalyvaus Vilniaus ir Alytaus miestų mokyklų mokiniai bei mokytojai.

Gedulo ir vilties dienos minėjimus bei mokykloms skirtus istorinės atminties projektus Tarptautinė komisija visoje Lietuvoje inicijuoja nuo 2004 metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite