Angle down Atgal

Mokslininkas: „Pas mus jau yra Italija, o epidemija dar tik įsibėgėja“

Sveikatos ekspertų tarybos narys, matematikas ir duomenų analitikas Vaidotas Zemlys-Balevičius sako, kad Lietuvoje jau vyksta pavasarinis Italijos scenarijus, nors epidemija mūsų šalyje dar tik įsibėgėja.

„Visi per pirmą karantiną su pasibaisėjimu žiūrėjo kas buvo Italijoje. Italijoje sergamumas 100 tūkstančių gyventojų aukščiausiai buvo pakilęs iki 800. Pas mus dabar netoli 1200. Mirtingumo rodiklis aukščiausias buvo 17.6. Virš 10 laikėsi 60 dienų. Lietuvos mirtingumo rodiklis, jeigu ignoruosim tą figos lapelį – kitos mirtys nuo COVID-19 – dabar yra 17.6 ir virš 10 laikosi jau 20 dienų. Jeigu prisidengsim tuo lapeliu, tai dabar yra 11.6. Tai pas mus jau yra Italija, o epidemija dar tik įsibėgėja“, – „Facebook“ socialiniame tinkle paskelbtame viešame įraše teigia mokslininkas.

V. Zemlio-Balevičiaus teigimu, labai akivaizdžiai prastą situacijos būklę iliustruoja Alytaus savivaldybės pavyzdys.

„Kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų, gana vaizdžiai rodo Alytaus pavyzdys. Ten savivaldybėje yra nekvailų žmonių, kurie nusprendė, kad reikia kuo įmanoma daugiau testuoti, kad pabandyti sugaudyti visus sergančius. Per pastarąsias dvi savaites Alytus daro 11000 testų 100 tūkstančių gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5800. Padidinus testavimą natūraliai pagauni daugiau sergančių ir dabar Alytus yra pirmas pagal sergamumą. Šiandien peržengta 2000 riba. Tai galima spėt, kad jeigu išplėstumėme testavimo pajėgumus toks sergamumas būtų visoje Lietuvoje“, – pirmadienio vakarą teigė analitikas.

Anot jo, natūraliai pacientų ligoninėse ir mirčių skaičiai seka po atvejų skaičių.

„Net įsivedus ilgai lauktas priemones mes dar nematysim pagerėjusios situacijos. Epidemija taip plačiai paplitus, kad ji iš inercijos „generuos“ atvejus bent savaitę. Sveikatos apsaugos sistema turi dar šiokį tokį lovų rezervą, bet jis yra skirtas tam būtent tam savaitiniui padidėjimui. Po to basta. Nemaža dalis medikų jau dabar galvoja apie išėjimą iš darbo, tai kai tas rezervas bus išnaudotas tikriausiai sulauksim visiško sveikatos apsaugos sistemo kolapso. Na ką, mano seneliai išgyveno karą, tai bus proga ant savo kailio patikrinti bent dalelę to ką jie patyrė“, – ironizavo mokslininkas.

Dėl vaizdų prekybos centruose jau daugelis pasisakė. Aš negėdinsiu žmonių, visi mes esam sąmoningi ir darom savo...

Posted by Vaidotas Zemlys-Balevičius on 2020 m. gruodžio 14 d., pirmadienis
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite