Angle down Atgal

Mokslininkai skelbia, kad virusai gali egzistuoti ir kitur visatoje

COVID pandemija kaip reikiant supurtė pasaulį ir, ko gero, privertė kai kuriuos žmones norėti palikti šią planetą. Bet taip neskubėkite – galite nusivilti.

Vieni geriausių mokslininkų perspėja, kad virusai gali būt aptinkami ne tik Žemėje, bet ir kitur visatoje, jei tik ten egzistuoja gyvybė.

Profesorius Paul Davies, astrobiologas, kosmobiologas ir Svarbiausių mokslo koncepcijų centro (Beyond: The Center for Fundamental Concepts in Science) direktorius Arizonos valstijos universitete sakė, kad ateivių idėja svyruoja nuo mikrobinės gyvybės iki itin pažangių civilizacijų, kurios gali mums siųsti signalus, rašo theguardian.com.

Virusai – gyvybės tinklo dalis

Davies palaiko idėją, kad bendros gyvybės, kad ir kokią formą ji apimtų, palaikymui, ko gero, prireiktų plataus spektro mikrobų ir kitų mikroskopinių agentų. Ir, panašu, kad virusai ar kažkas atliekantis panašų vaidmenį, galėtų būti šios lygties dalis.

„Virusai iš tiesų yra gyvybės tinklo dalis,“ – sakė Davies.

Anot Davies, nors mikrobų svarba gyvybei yra puikiai žinoma, tačiau virusų vaidmuo yra mažiau vertinamas. Tačiau jo teigimu, jei kituose pasauliuose egzistuoja ląstelinė gyvybė, virusai ar kažkas panašaus, greičiausiai jie čia egzistuotų, tam, kad būtų galima perduoti genetinę informaciją tarp jų.

Be to, vargu, kad ateiviška gyvybė būtų vienalytė, teigė jis.

„Nemanau, kad jūs nukeliausite į kažkokią kitą planetą ir ten bus tik vieno tipo mikrobas ir tai yra visiškai puiku. Manau, kad ten turi būti visa ekosistema,“ – sakė jis.

Tik neskubėkite dėl minties apie nežemiškus virusus panikuoti – tam pagrindo nėra.

Davies komentarai paskelbti po to, kai rugpjūčio pabaigoje paviešintame tyrime buvo teigta, kad per dvejus-trejus metus už mūsų Saulės sistemos gali būti aptikti gyvybės ženklai.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite