Angle down Atgal

Kodėl vyrai eina į kairę?

Mokslininkai galima atrado priežastį, kodėl kai kurie vyrai išduoda savo moteris. Naujas tyrimas rodo, jog tai lemia elementari biologija ir testosteronas.

Tyrimas, publikuotas moksliniame žurnale „Journal of Sex Research“, atskleidžia, kad vyrai su aukštesniais testosterono lygiais yra labiau linkę vienu metu turėti daugiau negu vieną intymią partnerę.

Įdomu tai, kad moterų atveju viskas yra atvirkščiai – kuo daugiau testosterono turi dailiosios lyties atstovė, tuo labiau ji linkusi į monogamiškus santykius. Tai pirmas kartas, kai mokslininkai gavo detalios informacijos apie tai, kaip vienas hormonas skirtingai veikia vyrus ir moteris renkantis seksualinius partnerius.

Tyrėjai išmatavo 4 000 suaugusiųjų testosterono lygius seilėse, o tada tyrimo dalyviams pateikė išsamius klausimynus apie jų seksualinę praeitį. Tyrimui vadovavo mokslininkai iš Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos, Londono universiteto koledžo, Manchesterio universiteto ir Nacionalinio socialinių tyrimų centro.

Na, o kaip gi žinoti, ar vyras linkęs į neištikimybę? Yra tam tikrų aukšto testosterono lygio požymių.

Aknė. Kuo daugiau testosterono, tuo daugiau oda išskiria riebalų, o jie gali užkimšti poras. Užsikimšusiose porose prasideda uždegiminiai procesai ir odoje atsiranda spuogų. Tai priežastis, kodėl dauguma paauglių vaikinų kenčia nuo aknės – nes kyla jų testosterono lygiai.

Kraujospūdžio svyravimai. Kraujo spaudimas gali pakilti ir nusileisti, jeigu organizme staiga padaugėja testosterono.

Kūno plaukuotumas. Didesnis testosterono lygis organizme skatina kūno plaukuotumą, įskaitant veidą, smakrą, krūtinę ir nugarą. Paprastai tokie plaukai būna storesni ir tamsesni. Tačiau testosteronas taip pat gali lemti nuplikimą – viskas priklauso nuo genetinių faktorių.

Nuotaikų kaita. Per daug testosterono gali sukelti nuotaikų kaitą, įskaitant nerimo, depresijos ar susierzinimo proveržius.

Sumažėjęs spermatozoidų kiekis. Nors testosteronas paprastai siejamas su vyriškumu, iš tiesų per didelis jo kiekis gali atsiliepti vaisingumui ir netgi sumažinti sėklides. Visa tai įtakoja ir pagaminamų spermatozoidų kiekį. Kai kuriais atvejais spermos gamyba gali išvis sustoti.

Miego apnėja. Tai yra rimtas miego sutrikimas, kuomet žmogus miegodamas nustoja kvėpuoti. Kuo daugiau organizme testosterono, tuo didesnė miego apnėjos rizika. Šio sutrikimo požymiai yra garsus knarkimas, dusimas, galvos skausmas pabudus ryte ir mieguistumas dienos metu.

Padidėjusios krūtys. Aukštas testosterono lygis gali lemti krūtų audinio padidėjimą. Šis sutrikimas dar vadinamas ginekomastija ir gali būti koreguojamas chirurginiu būdu. Ginekomastija gali paveikti įvairaus amžiaus vyrus, tačiau dažniausiai pasireiškia tarp 50 ir 69 metų amžiaus.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite