Angle down Atgal

Mokslininkai: ežiai gali būti naujų COVID-19 atmainų nešiotojai

Mokslininkai nustatė, kad soduose įprastai sutinkami ir gerai pažįstami ežiai gali būti naujų COVID-19 ligos atmainų nešiotojai.

Remdamiesi naujausiais tyrimais, mokslininkai teigia, kad ežiai gali būti naujų koronavirusinės infekcijos atmainų nešiotojai.

Norėdami išsiaiškinti koronaviruso ir gyvūnų ryšį platinant ligą, mokslininkai ištyrė 411 viruso atmainų, randamų 876 žinduolių rūšių atstovų organizme.

Tyrimo metu nustatyta, kad šiaurės vakarų Europos ežys, europietiškasis triušis ir naminė katė yra potencialūs COVID-19 atmainų nešiotojai.

Didžiausią riziką platinant virusą kelia rytų Azijoje aptinkamas mažasis azijinis geltonass šikšnosparnis.

Nustatyta, kad yra daugiau nei 40 kartų daugiau nei manyta žinduolių rūšių, nešiojančių po keturias ar daugiau koronaviruso atmainų.

Azijietiškame palmių cibete ir didesniame pasagos šikšnosparnyje greičiausiai bus 32 ir 68 skirtingi variantai.

Praėjusią savaitę Tailando oloje gyvenusių penkių šikšnosparnių kraujyje buvo atrastas naujas koronavirusas.

Palminio musango ir mažojo pasagnosio šikšnosparnio organizme atitinkamai aptikta 32 ir 68 skirtingos atmainos.

Liverpulio universiteto ekspertai tyrė, kurie gyvūnai gali būti potencialiais viruso nešiotojais ir ligos protrūkio priežastimi. Pasak ekspertų, tokie tyrimai padeda sumažinti viruso išplitimo riziką žmonių tarpe.

„Rezultatai rodo, kad laukinių ir prijaukintų gyvūnų ir koronaviruso ryšys nėra pakankamai ištirtas“, – po tyrimo rezultatų paskelbimo moksliniame žurnale „Nature Communications“ sakė ekspertai.

Pagal Dailystar.co.uk.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite