Angle down Atgal

Modernius alkoholio matuoklius vairuotojams siūlo ir Alytaus „keliukai" (vaizdo įrašas)

Kad ir kiek būtų griežtinama atsakomybė už vairavimą išgėrus, tokių vairuotojų keliuose – vis dar apstu. Negąsdina nei baudžiamoji atsakomybė už vidutinį girtumą, nei tikimybė, kad bus konfiskuotas automobilis, nekalbant apie teisės vairuoti praradimą. Tuo tarpu policija nežada taikstytis su grubiu pažeidimu – rengiamos patikros, įsigijama vis modernesnių priemonių tokiems vairuotojams išaiškinti.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai tikrino vairuotojų blaivumą.

Grįžtančius miestiečius ties Seirijų - Simno žiedine sankryža pasitiko du policijos ekipažai.

Mažesnis srautas – nuo Simno krypties, todėl čia „prasipūsti" teko bemaž visiems vairuotojams.

Kur kas daugiau mašinų – nuo Serijų pusės. Čia pareigūnai tikrino tik tuos automobilius, kurių vairuotojai pasirodė „įtartini", tačiau vis tiek susidarė ko ne kilometro eilė.

Nors ir nebuvo patikrintos visos transporto priemonės, tačiau girtų už vairo nustatyta.

Pareigūnams įtarimą sukėlė visureigio „Nissan" vairuotojas. Patikrinus paaiškėjo, kad vyras vartojęs alkoholio, todėl pareigūnas sėdo už visureigio vairo ir atlaisvino važiuojamąją dalį. Vyriškiui nustatytas 0,54 promilės girtumas.

Per tris valandas nustatyti du neblaivūs vairuotojai ir trys, kurie neviršijo leistinos normos - 0,4 promilės.

Jei anksčiau kiekvienam vairuotojui tekdavo uždėti naują alkotesterio antgalį, tai dabar policija „apsiginklavo" nauja priemone, leidžiančia nustatyti ar vairuotojas vartojęs alkoholį per maždaug dešimties centimetrų atstumą.

Tiesa, toks prietaisas nenustato tikslaus promilių kiekio kraujyje, jis tik duoda ženklą, jei vairuotojas vartojęs. Tada pareigūnai tokį vairuotoją patikrina alkoholio matuokliu.

Pagal ką pasirenkamas tikrinamasis, policija atvirauti neketina, bet paminėjo, kad įtarimą gali sukelti žiemą praviri langai ar net ... vairuotojo kramtoma guma.

Kada bus rengiama kita vairuotojų patikra, „keliukai" neatskleidžia, tik praneša, kad reidai vyks nuolat, be to, Alytaus policijai nežininant jų kontroliuojamoje teritorijoje gali dirbti ir šalies policijos ekipažai.

Kaip pastebi eismo dalyviai, savaitgalio metu dažniau tikrinamas vairuotojų blaivumas, darbo dienomis kelių policija koncentruojasi ties greičio mėgėjais ir kitais kelių eismo taisyklių pažeidėjais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite