Angle down Atgal

Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos per parą tyrimams dėl koronaviruso

Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos per parą tyrimams dėl koronaviruso, ši naujovė įsigalios trečiadienį.

Tokį pakeitimą penktadienį savo sprendime numatė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vilniuje esančiuose mobiliuose punktuose bus galima paimti 450 ėminių laboratoriniams tyrimams, Kaune – 350, Klaipėdoje – 300, – Šiauliuose – 200, Marijampolėje – 150, Panevėžyje, Alytuje, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje – po 130.

Be kita ko, mobiliuose punktuose per parą iš žmonių, kuriems pasireiškė simptomai, taip pat iš tų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, bei iš tų, kuriems bus teikiamos planinės intervencinės sveikatos priežiūros paslaugos, paimtų ėminių kiekis neturės viršyti 40 proc. nuo visų paimtų ėminių.

Iš gydymo įstaigų darbuotojų paimtų ėminių skaičius neturės viršyti 20 proc. nuo visų ėminių, iš socialinės globos įstaigų darbuotojų paimtų ėminių kiekis taip pat neturės viršyti 20 proc., o iš žmonių, grįžusių iš užsienio bei kitų, paimtų ėminių kiekis negalės būti didesnis nei po 10 proc. nuo visų ėminių.

Įgyvendinti pakeitimus numatyta šalies savivaldybių administracijoms, joms taip pat numatyta užtikrinti, kad registracija į tyrimus mobiliuose punktuose vyktu trumpuoju numeriu 1808.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite