Angle down Atgal

Mobiliųjų laiškininkų problemos: sunkiai pravažiuojami keliai ir mažas darbo užmokestis

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia, kad jo vadovaujama ministerija sulaukia nemažai skundų dėl mobiliųjų laiškininkų saugumo. Tuo tarpu bendrovės „Lietuvos paštas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis sako, kad mobilieji laiškininkai susiduria ir su sunkiai pravažiuojamų kelių problema bei mažais atlyginimais.

„Mobilaus laiškininko projektas leidžia spręsti kai kurias įsisenėjusias problemas, tarkime, didesnio atlyginimo arba darbuotojų aprūpinimo šiuolaikiškomis darbo priemonėmis ir automobiliais. Tačiau ministerija gauna nemažai skundų dėl saugumo, dėl darbo laiko apskaitos, asmenų aptarnavimo, siauro paslaugų spektro“, – Eltai atsiųstame komentare teigia J. Narkevičius.

„Kai kuriuos klausimus pavyksta išspręsti greitai, tačiau matome, kad kitiems reikės sisteminio, ilgalaikio sprendimo“, – pridūrė jis.

Visgi, kaip teigia „Lietuvos pašto“ darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas S. Andriulis, patys mobilieji laiškininkai saugumo problemos neišskiria.

„Dėl saugumo klausimo – bent jau mes nesame sulaukę, kad (mobilieji laiškininkai – ELTA) jaučiasi nesaugiai, nes vis dėlto yra skiriamas tarnybinis automobilis, išskirtas ženklais. Ir nesame girdėję, kad įvyktų kažkokių incidentų dėl šito klausimo, nes dažniausiai laiškininkai jau pažįstami. Jei ilgai dirba, (gyventojai – ELTA) netgi žino jo (laiškininko – ELTA) asmeninį telefono numerį ir visa kita“, – Eltai teigė S. Andriulis.

Pasak jo, mobiliesiems laiškininkams kur kas daugiau iššūkių kelia sunkiai pravažiuojami keliai ir mažas darbo užmokestis.

„Daugiausia mes iš darbuotojų sulaukiame klausimų apie apylinkes, apylinkių dydžius, kadangi yra sujungtos naujos teritorijos, o kaimiškose vietovėse yra ir sunkiai pravažiuojamų kelių, o tai jau antras klausimas. Aišku, čia daugiau pavasarį, ir šiuo metu žiemą, bet dėl purvų nepravažiuojama. Ir, aišku, darbo užmokestis“, – Eltai sakė jis.

„Nepririšti palaidi šunys. Čia irgi yra problema“, – pridūrė jis.

„Lietuvos pašto“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko teigimu, aiškesni diskusijų su Susisiekimo ministerija rezultatai paaiškės po kelių mėnesių.

„Mes buvome susitikę (su Susisiekimo ministerijos atstovais – ELTA), bet kol kas esame sutarę, kad susitiksime po kelių mėnesių ir galbūt galėsime jau aptarti rezultatus, kas yra pakeista. Ką mes žinome iš Susisiekimo ministerijos, kad yra vadovybei, valdybai („Lietuvos pašto“ – ELTA) iškeltas uždavinys, jog mobilaus laiškininko projektas turi būti tobulinamas“, – teigė „Lietuvos pašto“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Visgi, anot jo, nežinoma, kas tiksliai yra tobulinama ir kada bus pateikti galutiniai rezultatai.

ELTA primena, kaip kiek anksčiau skelbė „Lietuvos paštas“, mobilaus laiškininko projektas jau yra įgyvendintas 75 proc. Lietuvos teritorijos, o iki 2020 m. vasario 28 d. planuojama, kad mobilus laiškininkas veiks visų Lietuvos rajonų kaimiškose vietovėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite