Angle down Atgal

Mitų griovėjai

Paskutinėmis 2018 m. dienomis Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centrą pagyvino jaunieji dieninės žiemos stovyklos „Mitų griovėjai“ stovyklautojai. Penkias dienas stovyklautojai mokėsi pažinti vieni kitus, kūrybiškai išreikšti save, suprasti bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą tarpusavyje.

Stovyklos dalyviai susipažino ir su sveikos gyvensenos principais, stengėsi suprasti pilietiškumo ir tolerancijos reikšmę dirbdami grupėse. Stovyklos programa buvo paremta grupės telkimu, nuoširdžios atmosferos kūrimu. Stovyklaudami dalyviai turėjo galimybę išmokti telkti komandišką dvasią, gerbti vienas kitą, auginti savo kūrybiškumo potencialą, išbandyti save ir pasitikėti vienas kitu. Tai pirmoji tokio pobūdžio stovykla Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centre, kuri išsiskyrė ne tik tema, bet ir kūrybinių veiklų, edukacinių užsiėmimų gausa.

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo dalyvių susipažinimu, komandos formavimo užsiėmimais pasitelkiant įvairias žaidybines formas. Antrąją dieną dalyviai viešėjo Agentūros – visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondo organizacijoje, kur mokėsi išjudinti savo kūrybiškumą ruošdami šventinius atvirukus. Kūrybiškumo paieškos nesibaigė. Grįžę stovyklautojai taip pat galėjo išbandyti save hiphopo užsiėmimuose, kurį vedė hiphopo šokių mokyklos EXTREME vadovas ir choreografas Darius Marcinkus. Visi dienos įspūdžiai buvo įvertinti pačių dalyvių pasitelkiant refleksijos metodą. Trečioji diena prasidėjo žygiu į mišką. Gamtos apsuptyje vaikai plėtė žinias apie savo šalį, aiškinosi, kokie yra svarbiausi Lietuvos simboliai, mokėsi lietuvių liaudies dainų ir žaidimų, atliko įvairias praktines užduotis. Ketvirtąją dieną stovyklautojai šildė vienišų Linkuvos žmonių širdis vaišindami juos savo keptais sausainiais ir dovanodami rankų darbo atvirukus. Patirtos emocijos, bendruomeniškumo, pilietinės galios pajautimas ilgam liks ir vienišų žmonių, ir stovyklautojų širdyse. Tuo stovyklautojams diena nesibaigė – filmų naktis ir nakvynė centre buvo tai, kas jaudino stovyklautojus visą savaitę. Paskutinioji stovyklos diena buvo vainikuota išvyka į baseiną Pasvalyje. Pasikrovę energijos naujiems 2019 metams, dalyviai grįžo į Linkuvą ir įsivertinę savo pasiekimus, sėkmes ir nesėkmes, džiaugsmingai atsisveikino vieni su kitais.

Paulina Macevičienė, Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite