Angle down Atgal

Mišrios atliekos į sąvartyną nebepatenka

UAB „NEG Recycling“ nuo sausio 22 d. dėl nudėvėtos įrangos nebegebant apdoroti mišrių komunalinių atliekų (toliau – MKA) ir sustabdžius jų priėmimą į MBA, galimai siekiant sukelti ir ekstremalią situaciją, ŠRATC dalininkai ir ŠRATC direktorius Ž. Šilgalis, siekdami išvengti ekstremaliosios situacijos Šiaulių regione, kuomet neišvežtos MKA kauptųsi tiesiog po regiono gyventojų namų langais ar kitose viešose vietose ir taip sukeltų pavojų gyventojų sveikatai, nedelsiant priėmė sprendimą Šiaulių regiono MKA laikinam pasaugojimui priimti sąvartyne iki tol, kol atsiras galimybė šias  atliekas apdoroti.

Būtina pabrėžti, kad MKA sąvartyne buvo sandėliuojamos atskiroje vietoje, kad būtų išvengta jų susimaišymo su kitomis į sąvartyną pristatytomis atliekomis ir galų gale visos šios atliekos bus pervežtos į MBA gamyklą, kur bus  apdorotos.

Teismo sprendimas išjudino neteisingos atliekų tvarkymo grandinės problemas

Po sausio 24 d. Šiaulių apygardos teismo priimto sprendimo, sutartis tarp ŠRATC ir privataus operatoriaus UAB „NEG Recycling“ buvo nutraukta ir netrukus gamykla perimta į ŠRATC rankas. „MBA įrenginiai šiuo metu neveikia, o pati gamykla ir visos jos patalpos užkimštos mišriomis atliekomis, todėl norint  juos paleisti sutvarkius įrangą, nuo susikaupusių atliekų visų pirma reikia išsikuopti pačią gamyklą. Šiuo metu yra laukiama TIPK leidimo, kuris išduodamas įrenginiams, tai kol neturi įrenginių, negali turėti ir TIPK leidimo. Visi dokumentai buvo tvarkomi iš anksto ir jau pateikti Aplinkos apsaugos agentūrai, todėl tikimasi greitu metu gauti ir TIPK leidimą.“ – sako ŠRATC direktorius Ž. Šilgalis.

Atliekos nuo sausio 31 d. sąvartyne nebebus sandėliuojamos

Nors kai kurie procesai šiek tiek užtrunka, tačiau ŠRATC informuoja, jog mišrių komunalinių atliekų srautas į sąvartyną laikinam pasaugojimui, radus tarpinius sprendimus ir juos suderinus su Aplinkos ministerijos atsakingomis institucijomis, sustabdytas. Joms dar savaitgalį pateiktas ir aiškus situacijos suvaldymo planas su konkrečiomis datomis. Nuo šiandienos ryto neapdorotos atliekos į sąvartyną nebepatenka. Šiandieną nuo buvusio operatoriaus paliktų atliekų pradėta valyti ir MBA gamykla. Situacija stabilizuota.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite