Angle down Atgal

Mirtiną avariją sukėlęs „City Bee“ vairuotojas kalės 6,5 metų

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo skirtą pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę neblaiviam vairavusiam ir mirtiną avariją „CityBee“ automobiliu sukėlusiam Raimundui Savukynui.

„Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apygardos teismas pagrįstai pripažino, jog tokia R. S. veika vertinama kaip neatsargus Kelių eismo taisyklių pažeidimas, ir nuteisė jį šešerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme“, – teigiama teismo pranešime.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo, nuteistasis pripažino kaltę, gailėjosi dėl įvykio, atsiprašė nukentėjusiųjų ir iš dalies atlygino žalą ir prašė tai laikyti lengvinančia aplinkybe.

„Tačiau teismas to lengvinančia aplinkybe nepripažino, atkreipdamas dėmesį, kad nuteistasis siekė pateisinti savo elgesį, sumažinti savo atsakomybę. Teisėjų kolegija sutiko, kad nuteistajam paskirta šešerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė yra tinkamai individualizuota, bausmės dydžiui reikšmingos aplinkybės buvo įvertintos teisingai,“  – teigiama pranešime.

Vilniaus apygardos teismas liepos gale R. Savukynui skyrė šešerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. 

Iš mirtiną avariją sukėlusio vairuotojo teismas taip pat trejiems metams atėmė teisę vairuoti – apeliacinis teismas paliko ir šią bausmę.

Žuvusios merginos tėvams apygardos teismas priteisė po 58 tūkst. eurų neturtinės žalos. Dar kiek daugiau nei 4 tūkst. eurų priteista buvusiam žuvusios vaikinui. 

Teismas tuomet nusprendė, kad neturtinę žalą solidariai turi atlyginti tiek R. Savukynas, tiek bendrovė „CityBee“. 

Bylą nagrinėjusios teisėjos nuomone, bendrovė yra atsakinga, nes privalėjo užtikrinti tokias sąlygas, kad kaip įmanoma labiau būtų užkirstas kelias neblaiviems asmenims pasinaudoti transporto priemonėmis. 

R. Savukynas taip pat įpareigotas atlyginti beveik 10 tūkst. eurų žalą bendrovei „CityBee“ ir dar beveik 10 tūkst. eurų – draudimo bendrovei. 

Beveik 4 tūkst. eurų jam teks atlyginti per avariją apgadinto kito automobilio savininkei. 

Raimundas Savukynas pripažintas kaltu, jog būdamas neblaivus (1,51 promilės) 2018 metų balandžio 22-osios paryčiais vairuodamas nuomotą automobilį sukėlęs avariją, per kurią žuvo iš studijų draugės vestuvių taksi važiavusi 26 metų mergina, sužalotas jos vaikinas, nesunkiai sužeistas vairuotojas.

Bylos duomenimis, įvykio metu jis važiavo daugiau kaip 130 km/val greičiu. 

R. Savukynas buvo nuteistas už neblaivaus vairuotojo sukeltą eismo įvykį, per kurį žuvo žmogus, nors nukentėjusieji jį prašė teisti dėl nužudymo. 

Žuvusiosios tėvai byloje buvo pateikę 800 tūkst. eurų neturtinę žalą, jos vaikinas – dar 40 tūkst. eurų, tačiau teismas nusprendė sumažinti jų prašomą sumą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite